O szkole

Historia

Patron

Sztandar

 
      Oferta szkoły
 

Baza dydaktyczna

Konkursy

Zajęcia pozalekcyjne

Rozwijamy pasje

Projekty, programy

Baza projektów
edukacyjnych 

Biblioteka

Nauczyciele

Samorząd szkoły/świetlica

  
       Sukcesy            

2016/2017

2015/2016

2014/2015

2013/2014

2012/2013

2011/2012

2010/2011

2009/2010


Kącik
językowy
stronagłówna 1 2 3
4 56
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20    30 listopada 2015 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji
185 rocznicy wybuchu
 POWSTANIA LISTOPADOWEGO.
  Uczniowie wszystkich klas mieli możliwość obejrzenia montażu słowno-muzycznego, którego treść przybliżyła historię nocy listopadowej 1830 roku.  Tematyczna dekoracja i oprawa muzyczna sprawiły, że społeczność uczniowska naszego gimnazjum wzięła udział w lekcji patriotyzmu.     fotogaleria

   Apel pod opieką Iwony Manickiej i Anny Półtorak-Tadejewskiej przygotowali uczniowie klas: II d, III e, IIa. Nad oprawą muzyczną czuwał uczeń klasy III a.

                                                    .................................................................................

Szkolny fitness

     Dnia 25 listopada 2015r. na łączniku szkoły po raz kolejny odbył się FITNESS. Podczas przerw  uczniowie mieli możliwość zatańczenia zumby pod kierunkiem Pani Beaty Roguskiej. Taka forma ruchu oprócz fajnej zabawy, stanowi naturalny sposób poprawy postawy ciała i zdobycia kondycji. Miło było patrzeć na świetnie radzące sobie w tańcu dziewczęta i dołączających do nich chłopców.

  Świetna zabawa przy energetycznej muzyce zyskała duże uznanie wśród społeczności szkolnej.

                                                                         Opiekun SU Iwona Kowalska

                                                      .................................................................................

„Dzień Życzliwości i Pozdrowień”

        
   Dnia 20 listopada 2015r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole „Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, dobry uczynek. My obchodziliśmy ten dzień poprzez pisanie życzliwych, miłych słów do siebie na jesiennych liściach i umieszczanie ich na naszym „Drzewku Życzliwości i Pozdrowień”.

                                                      .................................................................................


Szkolny Konkurs Pięknego Czytania


     Bieżący rok szkolny ogłoszony został przez  Ministra Edukacji Narodowej ROKIEM CZYTELNICTWA. Nasza szkoła promuje książkę i czytelnictwo od wielu, wielu lat, podejmując różnego rodzaju działania.W naszej bibliotece co roku od około dwudziestu lat organizujemy Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, a od czterech lat - Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. W ostatni czwartek do konkursu przystąpiło 14 osób z klas I-III.    zobacz zdjęcia   

Wyniki konkursu:
I miejsce: Natalia Różacka z II c, Ola Wasześcik z III b
II miejsce: Szymon Krysiak z I d
III miejsce: Anna Motaska z III e
wyróżnienie: Klaudia Krzyżaniak z I d

                     Gratulujemy -
Zespół redakcyjny gazetki szkolnej Gim2

                                                      .................................................................................

Święto Niepodległości


Dzień jedenastego listopada to święto naszej Ojczyzny i tych, którym przyszło żyć w kraju nad Wisłą. To symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa. Często słyszymy słowa: Polska, ojczyzna, jesteśmy Polakami. A przecież nie może być przyszłości bez przeszłości. To z niej wyrośliśmy. To ona tworzy nas jako Polaków. To nasze wczoraj tworzy nasze dziś i nasze jutro. Dlatego społeczność naszego gimnazjum świętowała odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów w sposób różnoraki. Zaangażowanie uczniów było widoczne na wielu płaszczyznach: wystawa prac uczniowskich- plakaty patriotyczne; „Żywe rzeźby”- forma  straży uczniowskiej na wejściu do naszej szkoły, karaoke patriotyczne część główna naszego świętowania. Znajomość pieśni patriotycznych jest istotnym elementem wychowania patriotycznego. Pieśni te to utwory z różnych okresów historycznych: piosenki zołnierskie, wojskowe, śpiewane podczas niewoli i okupacji, a także utwory bardziej współczesne, które odegrały niebagatelną rolę w naszej historii oraz umacnianiu ducha narodowego. "Serce rosło" słuchając naszych wychowanków...

zobacz zdjęcia                                                                                   A. Pietrzyk

                                                 .................................................................................

"Światełko do nieba"

      W dniu 31 października wolontariusze naszego Gimnazjum brali udział w akcji "Światełko do nieba" na cmentarzu miejskim  przy ulicy Chrobrego w Ostródzie. Od wielu lat porządkujemy opuszczone i zaniedbane groby małych dzieci. Dziękuję wolontariuszom za poświęcony czas i zaangażowanie.
 
opiekun Szkolnego Wolontariatu K. Choiński

                                                  .................................................................................
 
Polska - Norwegia 1:5


   Dziś w Ostródzie na Stadionie Miejskim odbył się międzynarodowy mecz towarzyski reprezentacji kobiet do lat 15-tu Polska-Norwegia. Cała społeczność szkoły przyglądała się tym rozgrywkom z trybun, a sekcja taneczna "Alternatywni" w pięknym stylu zatańczyła na murawie stadionu w przerwie spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 1:5 dla Norwegii.

fotogaleria /A.Pasiut/

                                                       .................................................................................

Ś
więto  Szkoły


    27 października, jak co roku,
w ramach obchodów Święta Szkoły, uczniowie rywalizowali  w gimnazjadzie sportowej. Zmagania sportowe, wspaniała rywalizacja i duch walki - przyniosły wszystkim nam wiele emocji, a wielu uczniom i części zespołów klasowych - laury zwycięstwa. Dzisiejszy dzień znów przyniósł tyle radości, energii, wspaniałych emocji. Mogliśmy podziwiać popisy wokalne, taniec towarzyski, nowoczesny, mogliśmy kibicować rywalizacji sportowej. Impreza była radosna, swobodna i pełna uśmiechu - tak należy świętować!

                                                             fotogaleria /A. Pasiut/
                                                     .................................................................................


„Pasowanie na wesoło”

     Dnia 27 pażdziernika 2015 r.  Nasze Gimnazjum świętowało  „Pasowanie na wesoło” uczniów klas I. Wychowawcy wylosowali kolor, w którym uczniowie całej klasy wystąpili podczas imprezy. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie krótkiej prezentacji klasy oraz wybranie kilku zespołów zadaniowych: zespołu „złotych rączek”, intelektualistów, sportowców, dziennikarzy oraz zespołu modeli do prezentacji mundurków.
    Uczestnicy „Pasowania na wesoło”  brali udział w wyżej wymienionych zadaniach. Ostatecznie całą imprezę wygrała klasa I F.
 
Organizatorzy: mgr Agnieszka Aleksiuk, mgr Anna Demska, mgr Marzena Rymaszewska


fotogaleria /A.Wolińska/
                                                     .................................................................................


Nasze dziewczęta  wicemistrzyniami województwa w turnieju "Moje boisko Orlik 2012" w piłce nożnej.
 
Turniej odbył się 26.10.2015 w Miłkach koło Giżycka. Do finału zakwalifikowały się nastepujące drużyny: Gimnazjum Miłki, Zespół Szkół w Wydminach, Gimnazjum w Kruklankach, Gimnazjum nr 1 w Gizycku oraz Gimnazjum nr 2 w Ostródzie.

Skład: Natalia Piątek, Alicja Buńka, Dominika Wójcik, Sandra Gonciarz, Angelika Mastalerczuk, Dominika Śledź, Weronika Stanowicka, Wiktoria Domurat

                                                                      opiekun zespołu Piotr Oliwa

                                                    .................................................................................
        Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Ostródzie było w dniu dzisiejszym organizatorem XII Spartakiady Osób Niepełnosprawnych Warsztatów Terapii Zajęciowej Województwa Warmińsko-Mazurskiego, która odbyła się na Hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. W zmaganiach sportowych wzięło udział 16 drużyn, które przybyły do Ostródy z różnych zakątków naszego województwa. Spartakiada rozpoczęła się paradą zawodników, po której przyszedł czas na udział w różnych konkurencjach. Zawodnicy wykazali się bardzo dużą wolą walki. Dzięki temu można śmiało stwierdzić, że w wielkim stylu wygrali WSZYSCY !!!
         Nasza szkoła wsparła organizacyjnie i artystycznie to wydarzenie. Dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy z wielką troską zaangażowali się w to niezwykłe przeżycie. Dziękujemy za  życzliwość i serdeczność. Razem możemy wiele ... zobacz zdjęcia
                                                     .................................................................................

Szkolne przedwybory parlamentarne

W dniu 19 października odbyły się w naszym gimnazjum szkolne przedwybory parlamentarne. Wybory te zostały  przeprowadzone przez klasę 3a w ramach projektu edukacyjnego z wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie naszego gimnazjum mogli przekonać się, jak wyglądają prawdziwe wybory parlamentarne. Wyniki ogłosimy dopiero po 25 października, ponieważ obowiązuje nas cisza wyborcza. Uczniom dziękujemy za wszystkie oddane głosy. Pamiętajcie o tym, aby w przyszłości nie zostać biernymi dorosłymi, gdyż wtedy nic się nie zmieni  w naszym kraju. Chodźcie do lokali wyborczych oddawać swoje głosy, bierzcie czynny udział w życiu społecznym.


                                                         zobacz zdjęcia

                                                            .................................................................................

Ukazał się już pierwszy numer naszej gazetki szkolnej Gim2.

        W ubiegłym roku szkolnym kupując gazetkę wspieraliśmy  Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Ostródzie. Jeszcze wiosną można było kupić cegiełki. Była to zbiórka publiczna na adaptację i remont budynku przeznaczonego na Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Wsparcia.
         Obecnie wracamy do wspierania schroniska dla zwierząt „Biały Kieł” w Ostródzie. Pieniądze ze sprzedaży ostatniej gazetki szkolnej Gim2 przeznaczyliśmy na zakup karmy dla zwierząt ze schroniska w Ostródzie. Kupiliśmy 10 kg karmy dla psów i 3 kg dla kotów.
            W bibliotece trwa już, jak co roku o tej porze, zbiórka dla zwierząt ze schroniska.
Zbieramy: karmę, obroże, smycze, legowiska, zabawki.
              Zapraszamy do udziału w naszej tegorocznej akcji. Bliższe informacje otrzymacie w naszej bibliotece. Ola Cholewińska z klasy II d odpowiedziała na nasz apel w gazetce szkolnej i rozpoczęła, mamy nadzieję, indywidualne i klasowe akcje pomocy zwierzętom.  Dziękujemy:)
                                                                                    Zespół redakcyjny gazetki szkolnej Gim2
                                                                               pod opieką J. J. Niedźwieckiej
                                                            .................................................................................
Wybory  Samorządowe

         Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, w czasie której kandydaci promowali siebie, tak aby zdobyć  jak największą ilość głosów wyborców. W wyniku wyborów, które odbyły się dnia 19.10.2015 r., w skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/2016 weszli następujący uczniowie:
Dziergacz Julia – kl. III E – przewodnicząca
Kirwiel Laura – kl. III B – z-ca przewodniczącej
Wasześcik Aleksandra – kl. III B – sekretarz
Soliwoda Wiktoria – kl. III C – członek
Bargłowska Ada – kl. II B - członek
Sokołowska Karolina – kl. I C – członek
Paszkowska Julia – kl. II A – członek
Kraszyńska Aleksandra – kl. II B – członek
Werhun Aleksandra – kl. III C – członek
Henke Wiktoria – kl. I E – członek
Machulski Kacper – kl. I B - członek
Bugajewswka Angelika – kl. III B – członek
Dziliński Jakub – kl. II C – członek
Radzimiński Sebastian – kl. I A – członek
Hinczewska Anna – kl. III A - członek


                                                                         Opiekun SU - Iwona Kowalska
                                                                                                              
                                                                          ...............................................................
Sukces chłopców z Gimnazjum nr 2 w Ostródzie

       W Warszawie dobiegł końca finałowy turniej Orlika o Puchar Premiera. W rywalizacji przystąpiło po 16 zespołów w dwóch kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Z reprezentantów Warmii i Mazur najlepiej spisali się chłopcy z Gimnazjum nr 2 Ostróda, którzy zajęli 4. miejsce a dziewczęta 13. miejsce w Polsce.
                                                                                                        trener Piotr Oliwa
                                                                        ...............................................................
     Dnia 9 października 2015 r. odbył się w naszej szkole pokaz FITNESU. Podczas trzech kolejnych przerw uczniowie mieli możliwość zatańczenia zumby pod kierunkiem pani Beaty Roguskiej. Miło było patrzeć na świetnie radzące sobie w tańcu dziewczęta i nieśmiało dołączających do nich chłopców. Zabawa zyskała duże uznanie wśród społeczności szkolnej, w związku z czym będzie się ona odbywać cyklicznie jeden raz w miesiącu.     fotogaleria
                                                                         ...............................................................
Gimnazjum nr 2 w Ostródzie na warsztatach z designu
     
      Czy design zaczął się bardzo dawno temu w czasach rzemieślników, czy dopiero wtedy, gdy na świecie pojawiły się fabryki, które pracowały szybciej i dłużej niż oni? Jakie są dziedziny designu i  czy obejmują każdy aspekt naszego życia?

    Odpowiedź na te pytania poznali uczniowie Gimnazjum nr 2 w Ostródzie podczas półgodzinnego wykładu połączonego z prezentacją, prowadzonego przez panią Olgę Grabiwodę - na co dzień instruktora w Institute of Design Kielce. czytaj więcej ...

zobacz zdjęcia z warsztatów
                                                                         ...............................................................
Szkolne Wybory Książek

     W ubiegłym roku nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek 2015. Podczas wakacji  otrzymaliśmy podziękowanie za udział w tych Wyborach.
     Ponieważ chcemy, aby wszyscy nasi uczniowie mieli możliwość decydowania o tym, jakie książki zakupimy do szkolnej biblioteki,  w październiku 2015 zorganizowaliśmy nasze Szkolne Wybory Książek dla uczniów klas pierwszych.
     Z przyjemnością stwierdzamy, że ponownie  biorą w nich udział także nasi starsi uczniowie.

Zespół redakcyjny
gazetki szkolnej GIM2
pod opieką Niny Niedźwieckiej
                                                                   ...............................................................
          W dniu 5 września 2015 r. wolontariusze naszego gimnazjum uczestniczyli w zbiórce artykułów szkolnych na wyprawkę  dla najbardziej potrzebujących dzieci w ramach akcji organizowanych przez PCK w Ostródzie.                                                                   
            

                   Dzień Papieski

   Z okazji  XV Dnia Papieskiego wolontariusze naszej szkoły brali udział w kweście pieniężnej przy Kościele Niepolanego Poczęcia N. M. P w Ostródzie w ramach fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Celem zbiórki była pomoc najbiedniejszym uczniom szkół Gimnazjalnych w Polsce. 

                                                                                                               zobacz zdjęcia

                                                                                             dodano 5 października 2015 r.
                                                                        ...............................................................
Jesienny Festyn Zdrowia

  2 października, wzorem ubiegłego roku, dla wszystkich uczniów klas I naszej szkoły zorganizowano Jesienny Festyn Zdrowia. 

O najwyższe miejsca walczyły drużyny z klas w następujących konkurencjach:
- sportowych;

- plastycznej; Uczniowie zaprojektowali i wykonali techniką dowolną plakat nt. „Jesień w ogrodzie, zdrowie na talerzu”. Prace obejrzą rodzice na pokonkursowej wystawie podczas comiesięcznych zebrań.
- praktycznej;  Zadaniem drużyny było wykonanie potrawy z wybranych  jesiennych owoców i warzyw. Punktowana była estetyka, zasadność doboru produktów  w przygotowanych potrawach. Gotowe sałatki  i surówki degustowała publiczność.
- wiedzy o zdrowiu. 
                                                                                                              
zobacz zdjęcia
A całą imprezę „słodko przyprawiły” roztańczone dziewczęta i chłopcy.
Oto wyniki zmagań:
I miejsce I A
II miejsce I F
III miejsce I E


                                                                                                             organizatorzy
                                                               zespół do spraw profilaktyki i promocji zdrowia

                                                                        ...............................................................
Warmia i Mazury pływają

   Dnia 3 października 2015 r odbyła się  pierwsza eliminacja VI edycji -  zawodów pływackich  w ramach projektu Warmia i Mazury Pływają. Tym razem na starcie stawiło się 53 uczestników.
    Nasza szkoła po pierwszej eliminacji znajduje się na I miejscu zdobywając 187 punktów.
Następne  zawody 7 listopada 2015 r. – dołącz do nas – czekamy na Ciebie. 

                          Gratulujemy – opiekunowie  Beata Roguska, Artur Lipka, Artur Dziergiewicz

                                                                         ...............................................................
Dziewczęta i chłopcy z Gimnazjum nr 2 w Ostródzie awansowali do turnieju finałowego o mistrzostwo województwa warmińsko - mazurskiego w
" VI TURNIEJU ORLIKA O PUCHAR PREMIERA RP".
      Zespół dziewcząt podczas eliminacji, które składały się z trzech etapów pokonał wszystkie drużyny tracąc jedynie 2 bramki a strzelając 25. Skład zespolu: Klaudia Kleber, Daria Wawrowska, Maria Olszewik, Wiktoria Domurat,  Weronika Stanowicka, Oliwia Fudala, Julia Agejczyk, Wiktoria Henke,  Patrycja Rogala, Martyna Napiórkowska, Iza Bendyk
       Drużyna chłopców w każdym turnieju eliminacyjnym zaliczana była do grona faworytów i było to uzasadnione ponieważ podczas wszystkich spotkań byli zdecydowanie najlepszym zespołem. Skład: Mateusz Kolczyński,  Jakub Grembocki,  Marcin  Rejtana,  Mateusz  Bartnowski, Jakub Kapuściński, Kacper Nowicki, Jakub Gogolin, Mateusz Siemiński,  Damian  Borkowski
                                                                         opiekunem obu zespołów jest Piotr Oliwa
                                                                        ...............................................................29 września – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

        Nasza Grupa teatralna „Iskra” już od lat  organizuje cykliczne „Spotkania z książką”, których celem jest propagowanie książki i czytelnictwa.
        Motto biblioteki szkolnej „Czytaj! Myśl!! Działaj!!!” współgra z mottem naszej szkoły: „Dopóki walczysz-jesteś zwycięzcą”. Mając to na uwadze „Iskra” zainteresowała się we wrześniu książką „Królowa zimnych wód”. Jej autorka, Lyn Cox, „...wytrwale trenowała od dziewiątego roku życia. Będąc piętnastolatką pokonała kanał La Manche... czytaj więcej

W bibliotece już  powstała lista oczekujących na książkę „Królowa zimnych wód”!

                                                                          Zespół redakcyjny
gazetki szkolnej Gim2

                                                                                               dodano 28 września 2015 r.
                                                                        ...............................................................


Biskupin bez Tajemnic


     Czym zajmował się snycerz i kołodziej? Jakie zastosowanie miały szałwia i żurawina błotna? Czym są pyry z gzikiem i podpłomyki? Co wspólnego ma banknot 20-złotowy z katedrą św. Wojciecha w Gnieźnie? Co to jest tympanon? Jakie modły wznosiły panny do św. Prokopa w Strzelnie? O czym wieczorami szepcze jezioro Gopło? Na te i wiele innych ciekawych pytań znaleźli odpowiedź uczniowie klas pierwszych podczas dwudniowej wycieczki do Gniezna i Biskupina. Poznając minione czasy, próbowali rozszyfrować przeszłość ważną, bo związaną z Naszym krajem i przodkami....czytaj więcej
                                                                   fotogaleria

                                                                         ...............................................................

24 września odbyły się apele okolicznościowe dla uczniów klas I-III. Pani Dyrektor wręczyła dyplomy uczniom z klas II i III za najlepsze wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe zdobyte w roku szkolnym 2014/2015. Wszystkim wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.
fotogaleria
                                                                                                                                                                                                                                        dodano 22 września 2015 r.
                                                                        ...............................................................

    W ramach nawiązanej współpracy z Centrum Informacji Europe Direct Warmia i Mazury w Olsztynie, na ręce uczniów i wychowawców zostały przekazane kalendarze europejskie. Oprócz planu lekcji, typowego terminarza i adresownika, odnaleźć można na początek trochę faktów, w środku kilka ciekawostek, a na końcu zadanie o każdym kraju członkowskim Unii Europejskiej.  

Taka mała, praktyczna rzecz, a cieszy ... :)
                                                                                                                   A. Wolińska
                                                                        ...............................................................
                                                                                               dodano 14 września 2015 r.

Narodowe Czytanie 5 września 2015 rok:
„Lalka” Bolesława Prusa
 

Już po raz czwarty wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu. Grupa teatralna „Iskra” wytypowała w bieżącym roku Olę Wasześcik z klasy III b, która wystąpiła w teatrze stolikowym i doskonale wywiązała się ze swojej roli. Mimo ogromnego wiatru i zimna kibicowaliśmy jej do końca.

zobacz zdjęciaKoniec wakacji,
czas do szkoły !

   Dzisiaj punktualnie o godz. 9.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.
    Pani dyrektor Anna Czarnowska z wielką radością powitała 478 gimnazjalistów
nauczycieli, przybyłych rodziców oraz pozostałych pracowników szkoły.  Rozpoczęcie nowego roku szkolnego uświetniły występy artystyczne uczniów z klas I-III. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.   /A. Pasiut/

Ps. Głowa do góry, za dziesięć miesięcy znów będą wakacje :)

                                       ...............................................


                                            


Polityka cookies

Kalendarz roku

Pomoc i opiekaLibrus

Gimnazjum nr 2 im. Zdzislawa Krzyszkowiaka

Publikacje uczniów

Relacje z podróży


głodne dzieci nie myślą o nauce


Przyjaciele
szkoły
......................::: Pan Dariusz Wojciechowski :::Znalezione obrazy dla zapytania OSI Food Solutions Poland logo

                                      © 2010 Gimnazjum Nr 2 im. Z. Krzyszkowiaka w Ostródzie                                           
::: strona główna ::: kontakt :::