O szkole

Historia

Patron

Sztandar

 
      Oferta szkoły
 

Baza dydaktyczna

Konkursy

Zajęcia pozalekcyjne

Rozwijamy pasje

Projekty, programy

Baza projektów
edukacyjnych 

Biblioteka

Nauczyciele

Samorząd szkoły/świetlica

  
       Sukcesy            

2016/2017

2015/2016

2014/2015

2013/2014

2012/2013

2011/2012

2010/2011

2009/2010


Kącik
językowy

stronagłówna 1 2 3
4 56
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
                                                        .....................................................

Warsztaty pierwszej pomocy Orląt


        Od przyszłych Strzelców wymagana jest znajomość udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, nie tylko w okresie działań zbrojnych, ale również w sytuacjach dnia codziennego. Orlęta z Gimnazjum Nr 2 przygotowują się do zaliczeń okresu unitarnego zgłębiając teorię działań w zakresie ochrony zdrowia i życia. Zdobytą wiedzę wykorzystują podczas ćwiczeń praktycznych. A jak było na zajęciach terenowych … - zapytajcie uczestników.
Zainteresowany? Zapraszamy, piątek godz. 17:30, amfiteatr.
                                                      .....................................................

„Hej Ostródo, jak Ty cudna”Za nami trzecia edycja Miejskiego Turnieju Wiedzy o Regionie dla uczniów szóstych ostródzkich klas szkół podstawowych oraz klas pierwszych gimnazjum realizowanego w ramach lokalnego programu
 „MŁODZI OSTRÓDZIANIE ROZKOCHANI
W SWEJ KRAINIE”  
czytaj więcej

fotogaleria /A.Pasiut/
                                                       .....................................................       
Poezja jest drugą twarzą duszy   Odisseas Elitis
                                                                       15 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Uczniowie zaprezentowali bardzo ciekawy repertuar (dominowała poezja Wisławy Szymborskiej) i  oczarowali jury profesjonalizmem wykonania, dobrą dykcją oraz  talentem aktorskim.
          W miejskim etapie konkursu, który miał miejsce 21 kwietnia 2016 r. w ostródzkim Zamku, nasze Gimnazjum reprezentowali: w kategorii wiersz i proza Szymon Krysiak klasa Id i Natalia Różacka z klasy II c. W kategorii poezja śpiewana wystąpił Michał Domian z klasy I a. Tu również młodzi artyści nie zawiedli!
           I miejsce wyrecytował Szymon Krysiak a II miejsce wyśpiewał Michał Domian. Obaj chłopcy wezmą udział w eliminacjach rejonowych. Trzymamy za Nich kciuki i życzymy powodzenia!

                                                        .....................................................


Egzamin gimnazjalny 2016
       Za nami pierwszy dzień egzaminu gimnazjalnego, który sprawdzał wiedzę humanistyczną. Punktualnie o godz. 9.00 uczniowie otrzymali test z historii i wiedzy o społeczeństwie. Następnie była przerwa, po której trzecioklasiści rozpoczęli pisać test z języka polskiego. Jutro kolejne wyzwanie - egzamin z części matematyczno-przyrodniczej, a w środę ze znajomości języka obcego. Mocno trzymamy kciuki za wszystkich naszych wychowanków!!! Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego egzaminu.

                                                        .....................................................
  
Żonkile łączy nas pamięć
    
       Z okazji zbliżającej się 73. rocznicy powstania w Getcie Warszawskim w naszej szkole została dzisiaj przeprowadzona akcja Żonkile.  Od rana  uczniowie klasy III a przypinali wchodzącym do szkoły uczniom i nauczycielom piękne, papierowe  żonkile - symbol  pamięci o bohaterach z 1943 roku
. Tym samym włączyliśmy do akcji zainicjowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, odbywającej się  już po raz czwarty na terenie całego kraju.
              Zapytacie zapewne, dlaczego są  to właśnie żonkile? Te piękne żółte kwiaty otrzymywał Marek Edelman. Co roku dostarczano mu bukiet żonkili od anonimowej osoby, która uznała, czytając książkę H. Krall ”Zdążyć przed Panem Bogiem”, że są to być może jego ulubione kwiaty. Edelman składał je później przed Pomnikiem Bohaterów Getta, ale od 2009 - roku jego śmierci – pojawiają się nadal i dziś stały się symbolem pamięci, która ma łączyć, nie wznosić mury nienawiści.
Włączając się do akcji Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, mieliśmy okazję oddać hołd uczestnikom powstania w getcie warszawskim, które wybuchło  
19 kwietnia 1943 r. i trwało  do połowy maja 1943 r., a było pierwszą akcją zbrojną przeciwko hitlerowcom o tak dużej skali zorganizowanej na terenie miasta.  fotogaleria

Akcję zorganizowała Pani Wioletta Żebrowska we współpracy z P. Agatą Pyszyńską
i P. Jarosławem Domeradzkim
 


76. rocznica zbrodni katyńskiej.
Pamięć o historii jest naszym obowiązkiem.

        13 kwietnia grupa teatralna „Iskra” wystąpiła w programie artystycznym „Katyń” przygotowanym z okazji obchodów 76. rocznicy zbrodni katyńskiej.
        
Przesłaniem programu jest  hołd złożony wszystkim polskim jeńcom wojennym, którzy zginęli z rąk NKWD.  „Iskra” przekazała kolegom informacje o Lesie Katyńskim.  „Egzekucji ofiar, uznanych za „wrogów władzy sowieckiej” i zabijanych strzałami w tył głowy z broni krótkiej, dokonała radziecka policja polityczna NKWD. W latach 1940–1990 władze ZSRR zaprzeczały swojej odpowiedzialności za zbrodnię katyńską, lecz 13 kwietnia 1990 roku oficjalnie przyznały, że była to „jedna z ciężkich zbrodni stalinizmu”. Wiele kwestii związanych z tą zbrodnią nie zostało jak dotąd wyjaśnionych.”         czytaj więcej


                                                       .....................................................

SPRAWIEDLIWI WŚRÓD NARODÓW ŚWIATA

 
 
 W związku z
73. rocznicą Powstania w Getcie Warszawskim
(19 kwietnia 1943 r.)
Grupa teatralna „Iskra” zaprezentowała w bibliotece szkolnej spektakl poetycko-muzyczny „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata”.

   Przesłaniem programu jest protest przeciwko łamaniu praw człowieka, nietolerancji, pogardzie dla innych narodowości, a także hołd złożony bohaterom powstania z 1943 roku oraz wszystkim Polakom, którzy ratowali Żydów w okresie Zagłady.   czytaj więcej

Zespół redakcyjny gazetki szkolnej Gim2
pod kierunkiem
Janiny Jagody Niedźwieckiej
                                                       .....................................................


„Zabawy językiem polskim”


     Kolejne potyczki językowe już za nami. W tegorocznym turnieju „Zabawy językiem polskim”, który odbył się 6 kwietnia br., wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas pierwszych – każdą reprezentował 5-osobowy  zespół.
    Pierwszoklasiści brali udział  w konkurencjach dotyczących m.in. znajomości zasad poprawności językowej, frazeologizmów i ortografii. Musieli też wykazać się znajomością polskich przysłów i poprawić błędy w tekście.
     Najlepiej poradziła sobie ze wszystkimi konkurencjami drużyna z klasy I D  i zdobyła I miejsce. Klasę reprezentował zespół w składzie: Klaudia Krzyżaniak, Martyna Sobieraj, Szymon Krysiak, Wiktoria Ługiewicz, Julia Sobotka. Drugie miejsce przypadło ex aequo  uczniom z klasy I B i I B, zaś trzecie reprezentacjom kl. I E i I A. Serdecznie gratulujemy! Nauczyciele języka polskiego
                                                 
fotogaleria

                                                       .....................................................
76. rocznica zbrodni katyńskiej
Pamięć o historii jest naszym obowiązkiem.

13 kwietnia grupa teatralna „Iskra” wystąpiła w programie artystycznym „Katyń” przygotowanym z okazji obchodów 76. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Przesłaniem programu jest  hołd złożony wszystkim polskim jeńcom wojennym, którzy zginęli z rąk NKWD.  „Iskra” przekazała kolegom informacje o Lesie Katyńskim.

                                                        .....................................................
Warmia i Mazury pływają.

        Dnia 2 kwietnia 2016 r. odbyła się  siódma eliminacja VI edycji -  zawodów pływackich  w ramach projektu Warmia i Mazury Pływają .Została jeszcze tylko jedna eliminacja i finał wojewódzki w Olsztynie. Nasi pływacy stawili się jak zwykle w komplecie -  znajdujemy się na III miejscu w ogólnej klasyfikacji zdobywając 1104 punkty. Ostatnia eliminacja  7 maja 2016 r. – i finał – następna edycja dopiero w październiku
Gratulujemy – opiekunowie  Beata Roguska, Artur Lipka, Piotr Żukowski
                                                       .....................................................MAGICZNE "POŁOWINKI"

     Dzisiaj odbyły się MAGICZNE "POŁOWINKI" - impreza cykliczna w naszej szkole, organizowana z myślą o uczniach klas drugich. Odbywa się wtedy, gdy uczniom tym jest już bliżej, niż dalej ;). Może nie powinni jeszcze myśleć o egzaminie gimnazjalnym, ale na pewno powinni dobrze się wybawić. I tak właśnie było!!!

Z przyjemnością ogłaszamy, że Królem i Królową "Połowinek 2016" zostali:

Natalia Dziedzic kl. II A  +  Jakub Wrona  kl. II D

        fotogaleria /A Pasiut/
                                                     .....................................................

Orlęta z Gimnazjum nr 2 podczas zajęć grupy STRZELEC

    1 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie młodzieży naszego Gimnazjum z grupą STRZELEC. Po krótkim wykładzie o rozkazach i składaniu meldunków rozpoczęliśmy zajęcia praktyczne z podstaw musztry. Przed nami sześciomiesięczne szkolenie podstawowe, na którym poznamy regulaminy i historię Związku, musztrę, topografię, budowę broni oraz przeznaczenie wyposażenia i sprzętu wojskowego. Nie zabraknie również wyjazdów do jednostek wojskowych, działań w terenie, zajęć na strzelnicy, jak i z udzielania pierwszej pomocy.
Chcesz się do nas przyłączyć, wszelkich informacji udziela Pani Aleksandra Wolińska.
                                                     .....................................................

 Natalia w reprezentacji Polski

Natalia o sobie:
     Piłka nożna towarzyszyła mi od najmłodszych lat, regularnie tata zabierał mnie na mecze Sokoła (dalej na nie chodzimy). Chodziłam także na boisko grać w piłkę ze starszym bratem i jego kolegami.
       Obecnie chodzę do kl. III  Gimnazjum nr 2 do klasy sportowej, tu gram w piłkę siatkową i piłkę ręczną. Chętnie jeżdżę  na zawody – w ogóle sport to moja pasja.
        Przygoda na bramce zaczęła się właśnie na zawodach międzyszkolnych w naszym Gimnazjum i od tamtej pory stoję na bramce i dobrze się spisuję. Po kilku miesiącach dostałam powołanie na konsultacje do kadry województwa warmińsko-mazurskiego, w której zaliczyłam kolejne dobre występy, a po dobrym zaprezentowaniu się, zostałam zaproszona na treningi do KKP Stomil Viscom Olsztyn. Zaczęłam trenować z klubem od początku okresu przygotowawczego przed nowym sezonem. Pod koniec sierpnia oficjalnie zmieniłam klub.
24 marca otrzymałam powołanie do reprezentacji Polski kobiet do lat 17 na turniej UEFA.
7-13 kwietnia 2016r zostaną rozegrane mecze z Norwegią, Szwajcarią i Białorusią.
Mam nadzieję, że i na tych meczach dobrze mi pójdzie.

 …………….a my wszyscy będziemy trzymać za Ciebie kciuki i życzymy samych sukcesów. Gratulujemy

https://www.pzpn.pl/reprezentacje/reprezentacje-kobiece/reprezentacja-u-17
/aktualnosci/2016-03-30/u-17-kobiet-powolania-na-uefa-development


                                                     .....................................................
Zamkowe Spotkania Teatralne

     W dniu 23 marca 2016 r. uczniowie grupy teatralnej CREO Gimnazjum nr 2 w Ostródzie uczestniczyli w Zamkowych Spotkaniach Teatralnych  o „Puchar Melpomeny”.
       Amelia Czapla, Joanna Kleszczyńska, Alicja Buńska, Oliwia Burzyńska, Klaudia Czaplińska, Julia Dziergacz, Natalia Pacewicz, Anna Samujła, Magdalena Ślazińska, Zuzanna Wierzbicka, Damian Jaskólski, Daniel Kleber, Krzysztof Klimaszewski, Alan Brzeziński, Dawid Leszkowski, Michał Domian, Łukasz Kwiatkowski i Sebastian Radzimiński zaprezentowali montaż historyczno-artystyczny „Tchnienie wolności” pod kierunkiem Anny Czacharowskiej, Anny Burkiewicz i Aleksandry Wolińskiej.
         Na scenie ostródzkiego zamku wystąpili również uczniowie I LO w przedstawieniu „Iwona Księżniczka Burgunda” Witolda Gombrowicza oraz zespół Salteam w sztuce Sławomira Mrożka  pt. „Serenada”.
       Przekaz ładunku dramatycznego, w wyjątkowym tańcu Julii Dziergacz, został uhonorowany wyróżnieniem w kategorii kreacja sceniczna. Jury doceniło również oprawę dźwiękową naszego montażu.
       Wręczenie nagród odbędzie się 4 kwietnia br. podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Tych, którym teatr jest bliski sercu, serdecznie zapraszamy.

                                                      .....................................................
         Turniej Tańca

          Wczoraj w hali sportowej Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji  odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego z okazji 10-lecia Klubu FOCUS o Puchar Burmistrza Ostródy. Od samego rana, aż do późnych godzin nocnych można było podziwiać pary, które przybyły na turniej z odległych zakątków Polski. Zmaganiom towarzyszyły ogromne emocje i imponujące wrażenia. Turniej był przygotowany na najwyższym poziomie i jest nam tym bardziej miło, gdyż jako Gimnazjum nr 2 byliśmy jego współorganizatorami.
Galę Wieczorową poprowadziła Iwona Pavlović.

            Chylimy czoła i oddajemy ukłony w stronę państwa Agnieszki i Krzysztofa Dąbkowskich za perfekcjonizm i trud włożony w przygotowanie Turnieju na tak wysokim poziomie.

     Chcemy zaznaczyć, że wszyscy uczniowie pięknie zaprezentowali się ze swoimi umiejętnościami tanecznymi, a niektórzy z nich zajęli czołowe miejsca w kategorii młodzież -rekreacja. Są to: Aleksandra Werhun, Zuzanna Wierzbicka, Izabella Ziółkowska, Daniel Laborowski, Alicja Buńka, Patryk Mizerski, Marta Krupińska, Natalia Pacewicz.

                                                                                             Serdecznie gratulujemy!!!

zapraszamy do fotogalerii   oraz  na  https://youtu.be/_XzjZNt8hQw

                                                               podziękowania                                                   
                                                      .....................................................
Konkurs tańca

       Dnia 19 marca 2016 r w Morągu odbył się IX konkurs tańca nowoczesnego. Do turnieju zgłosiło się 48 zespołów i formacji tanecznych z całego regionu. Poziom grup był bardzo wysoki – jury miało bardzo dużo pracy w ocenianiu umiejętności zespołów   Oceniane było: wrażenie artystyczne, synchrony, mix piosenek, przejścia, trudność kroków, liczebność grup.

      Nasze tancerki z zespołu Alternatywni w składzie: Zuzanna Roguska, Kornela Korwiel, Agnieszka Wojciechowska, Sylwia Szczepańska, Natalia Dziedzic, Julia Stępień, Laura Kirwiel, Karolina Sokołowska, Zuzanna Frąckiewicz, Zuzanna Nowakowska, Karolina Jachimczyk, Wiktoria Chajewska
wytańczyły I wyróżnienie.

                                                                              ratulacje opiekun grupy B. Roguska

                                                       .....................................................


          W naszej szkole miało miejsce wydarzenie wielkie, wyjątkowe i bardzo uroczyste -
 Gala finałowa VIII edycji Miejskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych".

          Celem Konkursu "Ośmiu Wspaniałych" jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.
     Honorowy patronat nad Konkursem objął Burmistrz Miasta Ostróda pan Czesław Najmowicz, który oficjalnie dokonał otwarcia uroczystej gali finałowej. W kategorii gimnazja zgłoszono 9 kandydatów:
1. Zuzanna Domurat Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów
2. Wiktoria Soliwoda Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka
3. Iga Klebaniuk  Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów
4. Magdalena Śliwińska Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów
5. Patryk Mazur Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów
6. Joanna Kleszczyńska Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka
7. Katarzyna Pirożek Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów
8. Angelika Bugajewska Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka
9. Aleksandra Wasześcik Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka
       Szanowna kapituła wyłoniła najlepszą z najlepszych, którą została uczennica naszego gimnazjum Aleksandra Wasześcik. Gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni z tego niewątpliwego sukcesu!
       Chcemy gorąco podziękować WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej gali. Nauczycielom, uczniom, dziesiątkom osób, które sprawiły, że dzisiejsza uroczystość była wzruszająca i niezwykła!!!
fotogaleria z uroczystości /A. Pasiut/
                                                      .....................................................
       

          

          Szczęśliwa "siódemka"

  Kuratorium Oświaty w Olsztynie opublikowało wykaz laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2015/2016. Serdecznie gratulujemy!.

Bartosz Trzeciak - III D - laureat z matematyki, finalista z jęz. angielskiego i fizyki,
Konrad Kopczyński - II C - laureat z jęz. niemieckiego i finalista z jęz. angielskiego,
Natalia Dorosz - III A, Katarzyna Kozakiewicz I B, Szymon Krysiak - I D, Aleksandra Wasześcik - III B, Maja Zakrzewska - III C - finaliści z jęz. angielskiego

Jesteśmy dumni z sukcesu odniesionego przez naszych uczniów. Życzymy dalszych sukcesów!
                                                       .....................................................


NIEPOKONANI


  W dniu 17 marca odbyły się Finały Drużynowych Mistrzostw Województwa Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Gimnazjów. Nasza drużyna chłopców w składzie: Kacper Petaś, Paweł Michalak i Jędrek Żebrowski  pod opieką Piotra Żukowskiego została MISTRZAMI Województwa.  Nasi tenisiści pokonali wszystkich przeciwników bez żadnej porażki i straty seta. Wielu uczniów naszego Gimnazjum było zaangażowanych w organizację Turnieju i w sędziowanie, za co bardzo dziękujemy! Mistrzom gratulujemy i życzymy dalszych tak wspaniałych sukcesów!!!
                                                     .....................................................

V Międzyszkolny Konkurs
Pięknego Czytania

Promujemy książkę i czytelnictwo 

      Szkolne konkursy pięknego czytania nasza biblioteka organizuje od wielu, wielu lat  – czy nie dwudziestu? Od kilku lat z tą formą promocji czytania wychodzimy poza mury naszej szkoły...
     

     15 marca odbył się już piąty Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Od bieżącego roku do organizowania konkursu włączyła się Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gustawa Gizewiusza w Ostródzie, bowiem po raz pierwszy wzięły w nim udział także ostródzkie szkoły podstawowe.
Przesłaniem naszego konkursu były słowa Wisławy Szymborskiej:
              „Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
   Wszyscy uczestnicy imprezy, a było ich niemało, bo ponad 50 osób, spędzili ten czas w amfiteatrze, w bardzo miłej atmosferze. Wszyscy bawili się czytaniem, i wszyscy zachwycali się pysznym ciastem, które upiekły nasze Panie kucharki, aby fanom czytania dodać sił.
Poziom czytania był wyrównany, toteż jury miało niemały problem z wyborem najlepszych. Nasza uczennica Natalia Różacka z klasy 2c zajęła drugie miejsce. Gratulujemy!!! :)

Zespół redakcyjny gazetki szkolnej Gim2
            pod kierunkiem Janiny Jagody Niedźwieckiej

                                                     .....................................................

     
      W dniach 12-13 marca 2016 r. odbyły się XXIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Taekwon-do Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do. Turniej rozgrywany był na hali Solne Miasto w Wieliczce. W zawodach wzięło udział 487 zawodników i zawodniczek z 23 ekip z Polski, Czech, Armenii, Austrii i Ukrainy. W tym roku Klub Sportowy „Gladius” Ostróda reprezentowało 9 zawodników, którzy wywalczyli 10 medali. Z naszego gimnazjum w zawodach wzięli udział Marcin Dolecki kl. I E, Jakub Dziliński kl. II C oraz Bartosz Trzeciak kl.III D. Chłopcom udało się wywalczyć 3 medale: złoty i brązowy Marcina oraz srebrny Kuby. Bartek tym razem wrócił bez medalu.
                                                      .....................................................
                                                    SPEKTAKL "SZATNIA"

     Grupa teatralna PRZEBUDZENI pod kierunkiem Moniki Kazimierczyk i Dariusza Wychudzkiego wystawiła na zamku specjalnie dla uczniów naszej szkoły spektakl "Szatnia". PRZEBUDZENI w doskonały sposób pokazali, że możliwe jest przełamanie wszelkich barier, które wiążą się z ludzką niepełnosprawnością. PRZEBUDZENI kolejny raz udowodnili, że ich teatr jest absolutnie wyjątkowy i bardzo dojrzały. Dziękujemy całemu zespołowi za to niezwykłe spotkanie! To był wyższy poziom duchowości! Do zobaczenia w Szatni...  

                                                       .....................................................


Od października 2015 roku do marca 2016 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w comiesięcznych rozgrywkach III Edycji Szachowej Ligi Szkolnej. Klasyfikacja była prowadzona w kategorii drużynowej i indywidualnej, oddzielnie dla szkół podstawowych oraz razem dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Drużyna naszego Gimnazjum, w składzie:  
Bartosz Trzeciak – III D, Marcin Rochowicz – II B, Norbert Cieraciew – II C, Jakub Krzymański – I B, Damian Koszczał – I A, Katarzyna Kozakiewicz – I B, Julia Olszko – I B
zajęła III miejsce wśród  ośmiu szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Ostródy i okolic. W rywalizacji indywidualnej zwyciężył uczeń naszego gimnazjum – Bartosz Trzeciak, z klasy III D. czytaj wiecej                                                                         
fotogaleria

                                                       .....................................................

WIZYTÓWKI KLAS
        
 I A

 I B
 I C
 I D
 I E
 I F
II A

II B
II C
II D
II E

III A

III B
III C
III D
III E


                                                        .....................................................
                                                                     
        Warmia i Mazury pływają

   Dnia 5 marca 2016 r odbyła się  szósta eliminacja VI edycji -  zawodów pływackich  w ramach projektu Warmia i Mazury Pływają. Zostały jeszcze dwie eliminacje i finał wojewódzki w Olsztynie. Do finału wchodzi tylko 6 szkół – a konkurencja w tym roku jest bardzo duża.

Do zawodów przystąpiło w tym roku 64 szkoły z całego województwa.
        Nasza szkoła  stawiła się w komplecie -  znajdujemy się na III miejscu w ogólnej klasyfikacji zdobywając 984 punkty. Następne  zawody 2 kwietnia 2016 r – dołącz do nas – czekamy na Ciebie!
                              Gratulujemy – opiekunowie  Beata Roguska, Artur Lipka, Piotr Żukowski
                                                       .....................................................


 Rekolekcje Wielkopostne

       Rekolekcje, czyli czas próby, czas lekcji i nauki, kiedy uczymy się mądrości ducha i stajemy się lepsi. To właśnie rekolekcje mają dodać nam sił, odwagi i nadziei. Dlatego postarajmy się wykorzystać te chwile jak najlepiej. Dziękujemy za wspólny czas, za modlitwę, za śpiew, za właściwą postawę.
                                                        .....................................................
                                                                      
                
Narodowy Dzień Pamięci
                 „Żołnierzy Wyklętych”

       W tym roku po raz szósty w dniu 1 marca obchodzimy w naszym kraju  Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, który ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.  Z tej okazji w dniu dzisiejszym został zorganizowany w naszym mieście I Marsz Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Następnie od Pomnika Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej uczestnicy wyruszyli do ostródzkiego zamku, gdzie odbyła sie część historyczno-artystyczna, której jako Gimnazjum nr 2, byliśmy współorganizatorami. Poruszający program artystyczny wywarł  na wszystkich przybyłych gościach głębokie wrażenie, czego wyrazem była owacja na stojąco.  Dziękujemy serdecznie p. Aleksandrze Wolińskiej, p. Annie Czacharowskiej i p. Annie Burkiewicz za zaangażowanie, bezinteresowność i pomysłowość. Uczniom zaś gratulujemy dojrzałości scenicznej i świadomego zmierzenia się z tym jakże bolesnym tematem.   fotogaleria

                                                      .....................................................


     "Tropem Wilczym.
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" 

   W dniu 26 lutego 2016r. odbył się w Ostródzie "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Ideą tego projektu jest oddanie hołdu Żołnierzom Niezłomnym.  Wydarzenie niesie silne przesłanie patriotyczne. Do rywalizacji w biegu stanęło ok.300 uczniów z ostródzkich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Gimnazjaliści mieli do pokonania terenowy dystans 1000 metrów.

Wśród naszych uczniów mamy kilkoro zwycięzców
Bartek Wójcik kl. 3e  1 miejsce w kategorii chłopców,
Łukasz Gwara kl. 2e  2 miejsce w kategorii chłopców,
Dominika Wójcik 3 miejsce w kategorii dziewcząt.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!
                                                       ......................................................
220 rocznica III rozbioru Polski

        Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie muzyczno- słownym z okazji 220 rocznicy III rozbioru Polski. Uczennice klasy III B przypomniały najważniejsze fakty i daty związane z tą tragiczną rocznicą. Przy okazji uświadomiły jak ważnym jest poszanowanie własnej ojczyzny i ojczystego języka, który nie zawsze mógł być używany na polskiej ziemi.

       Program został przygotowany pod kierunkiem G. Żebrowskiej – Gwóźdź i M. Piotrowskiej

                                                      ......................................................
   

           Dnia 19 lutego 2016 r.  w Morągu odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza miasta Morąg. Nasze Gimnazjum reprezentowały dwie drużyny z klas I i II. Obie drużyny nie oddały żadnego meczu pokonując wszystkie rywalki zajmując I – e miejsca w swoich kategoriach oraz Zuzanna Wierzbicka została najlepszą zawodniczką turnieju klas I-ych.

Wyniki turnieju:
grupa młodsza klasy I:
I m – Gimnazjum nr 2 Ostróda
II m – Gimnazjum nr 13 Olsztyn
III m – Gimnazjum nr 1 Morąg
IV m – Gimnazjum Lubomino
grupa starsza klasy II:
I m – Gimnazjum nr 2 Ostróda
II m – Gimnazjum nr 13 Olsztyn
III m – Gimnazjum nr 1 Morąg
IV m – Gimnazjum Lubomino
opiekun gr. młodszej: Piotr Oliwa, opiekun gr. starszej: Beata Roguska
                                                                                        Gratulacje dla naszych dziewcząt!!

                                                   ......................................................
                       
              NASZE  WALENTYNKI

     W dniu dzisiejszym odbyły się w naszej szkole WALENTYNKI, których organizatorem był Samorząd Uczniowski. W tym dniu działała od samego rana „Poczta walentynkowa”, proponując uczniom przesłanie miłych słów bliskim osobom.

    Na 1,2,3 przerwie na łączniku szkoły odbył się walentynkowy FITNESS prowadzony przez Beatę Roguską, natomiast na  4 i 5 przerwie wszyscy mogli obejrzeć pokaz tańców pod kierunkiem Krzysztofa Dąbkowskiego. W czasie zabawy członkowie SU rozdawali lizaki w kształcie serc, a wszyscy nauczyciele otrzymali walentynkowe ciasteczka.
Był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy :)   zobacz zdjęcia /A. Pasiut/
                                                                          
    
    „LITERACKIE WALENTYNKI”  

      Grupa teatralna „Iskra”
przygotowała w bibliotece szkolnej wystawę „Literackie walentynki”, a w poniedziałkowe popołudnie  spotkaliśmy się tu, by wspólnie poczytać wiersze o miłości. Wszak walentynki – dzień zakochanych – miłość. A ta często jest inspiracją dla dzieł literackich. Oczywiście nie zabrakło dyskusji. Padały pytania typu: „Jak to rozumiesz?”, „Co to jest miłość?”,  „Gdzie tu logika?”. Niewątpliwie nie zmarnowaliśmy tego czasu, a bawiliśmy się świetnie.
                                                                            Zespół redakcyjny gazetki szkolnej Gim2         
                                         


Polityka cookies

Kalendarz roku

Pomoc i opiekaLibrus

Gimnazjum nr 2 im. Zdzislawa Krzyszkowiaka

Publikacje uczniów

Relacje z podróży


głodne dzieci nie myślą o nauce


Przyjaciele
szkoły
......................::: Pan Dariusz Wojciechowski :::Znalezione obrazy dla zapytania OSI Food Solutions Poland logo

                                      © 2010 Gimnazjum Nr 2 im. Z. Krzyszkowiaka w Ostródzie                                           
::: strona główna ::: kontakt :::