O szkole

Historia

Patron

Sztandar

 
      Oferta szkoły
 

Baza dydaktyczna

Konkursy

Zajęcia pozalekcyjne

Rozwijamy pasje

Projekty, programy

Baza projektów
edukacyjnych 

Biblioteka

Dyrektorzy

Nauczyciele

 
       Uczniowie

Samorząd szkoły/świetlica

Absolwenci

  
       Sukcesy            

2015/2016

2014/2015

2013/2014

2012/2013

2011/2012

2010/2011

2009/2010


Kącik
językowy


blog kola biologicznego
blog koła
biologicznego


  
strona główna 1 2 3
4 5 6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO

W NOWYM 2017 ROKU
                                                     .....................................................
„Bo od opłatka wigilia się zaczyna…”

wigilie klasowe i wspólne kolędowanie

               W dniu dzisiejszym wszystkie zespoły klasowe cieszyły się magią zbliżających się świąt Bożego Narodzenia organizując klasowe wigilie. Był czas wzruszeń, radości, życzeń. Na jednej z wyznaczonych godzin, wspólnie śpiewaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy, rozwiązywaliśmy rebusy, kalambury i zagadki świąteczne. Z całą pewnością możemy stwierdzić, iż znamy historię  Narodzenia Pańskiego oraz  nasze tradycyjne obrzędy. A wszystko rozpoczęliśmy serdecznymi życzeniami dzieląc się symbolicznie opłatkiem, bo „od opłatka wigilia się zaczyna…”.

                                                       .....................................................

Świąteczne życzenia

   W imieniu potrzebujących rodzin dziękujemy wszystkim ofiarodawcom Gimnazjum nr 2 w Ostródzie: rodzicom, uczniom, nauczycielom, pracownikom administracyjnym szkoły, za tak obfitą zbiórkę. Zebrane produkty przekażemy fundacji  "Szlachetna Paczka", Domu dziecka w Szymonowie, Świetlicy środowiskowej" Rzecz Jasna" w Ostródzie, Caritas Archidiecezji Warmińskiej oraz podopiecznym GOPS- Ostróda.
Życzymy wszystkim Radosnych ŚWIĄT - społeczność Gimnazjum nr 2 w Ostródzie

                                                      .....................................................

Kolędujemy ...


        Już dziesiąty raz w naszym Gimnazjum rozbrzmiewały melodie tradycyjnych polskich kolęd i piosenek świątecznych. W dniu 15 grudnia odbył się konkurs wokalny "Kolędujemy", który na stałe wpisał się w kalendarz przedświątecznych imprez w naszej szkole. Konkurs co roku cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów. Klasy przygotowują wykonanie kolęd lub piosenek świątecznych, aranżacje, kostiumy. Klimatu konkursowi dodają świąteczne dekoracje, które są widoczne w szkole na każdym kroku. Wszystkie klasy zaprezentowały się wyśmienicie. Było miło, nastrojowo, a chwilami zabawnie.
      A oto najlepsi z najlepszych, których jutro usłyszymy jeszcze raz podczas finału Tygodnia Wolontariatu:  klasa 1a, 1d, 2b, 3a  oraz solistki: Magdalena Bagińska kl.3a, Daria Lichtańska kl.2a, Julia Olszko kl.2b. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!! Kochani jesteście WIELCY!!!
fotogaleria
                                                       .....................................................
9 grudnia 2016 r. kolejny raz pojechaliśmy do Olsztyna. Spacer po pięknie, świątecznie ustrojonym Starym Mieście, to czysta przyjemność. Jednak naszym głównym celem był Mr Escape .... czytaj dalej
                                                       .....................................................

Tenis stołowy

        Dnia 19 grudnia 2016 r. odbyły się powiatowe zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Dziewczęta w składzie: Marta Kawiak kl. I D, Karolina Brudzińska kl. I E  nie oddały żadnego seta zajmując I miejsce awansując do zawodów rejonowych. Chłopcy w składzie: Konrad Śliwiński III E,  Jakub Żegunia III E, zajęli ostatecznie III miejsce.  Gratulacje!            opiekun: Beata Roguska
                                                       .....................................................
Zbiórka żywności
      
      W dniach 16 -18 grudnia 2016 r. wolontariusze z naszej szkoły brali udział w zbiórce żywności i słodyczy dla podopiecznych PCK w Ostródzie. Zbiórka odbyła się  w sklepie "Stokrotka" przy ul. Jaracza. Dziękuję wszystkim wolontariuszom i ich rodzicom za pomoc w akcji.

                       Opiekun SWM - K. Choiński

                                                       .....................................................

            Warsztaty kulinarne

    
W dniu 15 grudnia 2016 r. grupa uczniów klas trzecich naszego gimnazjum wraz z panem Piotrem Żukowskim wzięła udział w warsztatach kulinarnych, które odbyły się w ZSZ im. Sandora Petofi.  Tematem przewodnim spotkania był "Kucharz" oraz "Barista". Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy.  Pierwsza przygotowała hamburgery, pizzę oraz placuszki ryżowe. Druga grupa natomiast zajęła się robieniem kawy, bezalkoholowych drinków oraz koktajli owocowych. Wszyscy wrócili z pełnymi brzuszkami ;), zadowoleni i  pełni pozytywnych wrażeń z nowo poznanych tajników kulinarnych.            fotogaleria
                                                     .....................................................
Rejonowa Olimpiada
Zdrowego Stylu Życia

        Dnia 16 grudnia 2016 r. odbył się  drugi etap Olimpiady Zdrowego Stylu Życia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:  Konrad Stachacz z kl. II e,  Marcin Rochowicz z kl. III b  W testach trzeba było wykazać się wiedzą z pierwszej pomocy, historii PCK, zdrowym odżywianiem. Marcin zajął III a Konrad V miejsce. Gratuluję!
                                              opiekun: Beata Roguska

                                                      .....................................................
                                                                      
             Witamy rodziców

   14 grudnia odbyły się comiesięczne zebrania z rodzicami. Od progu szkoły kolędami i piosenkami świątecznymi witał przybywających zespół "Alternatywni". Nie zabrakło plastycznych projektów językowych o tematyce świąt Bożego Narodzenia w krajach niemieckiego i angielskiego obszaru językowego. Pasjonaci nauk ścisłych zaprezentowali efekty pracy na kole robotyki oraz zajęciach matematycznych.
                                                     .....................................................


"POMAGAMY W RYTMACH DISCO POLO".


        Dzisiaj rozpoczęliśmy w naszej szkole TYDZIEŃ WOLONTARIATU.  Od samego rana wspólnie przystąpiliśmy do zbiórki środków czystości, żywności długoterminowej i artykułów szkolnych. Wszystko po to, by zrobić Paczki Świąteczne dla dzieci, które potrzebują naszej pomocy. Dziękujemy za waszą hojność i oczywiście prosimy o więcej! Wszystko przecież w jakże słusznej sprawie!     fotogaleria
                                              .....................................................
Za nami eliminacje do piątkowego koncertu „Pomagamy w rytmie Disco Polo” w ramach Tygodnia Wolontariatu. Wszystkie klasy zaprezentowały dzisiaj swoją ulubioną piosenkę w klimacie Disco. Bezkonkurencyjne okazały się klasy 1a, 2a, 3a oraz 1b, 3b i to właśnie one   zaprezentują się podczas piątkowego koncertu.
                                                       zobacz zdjęcia z finału!
                                                    .....................................................

   Chłopak z naszego sąsiedztwa ...

     Dzisiaj w naszej szkole miało miejsce wydarzenie zupełnie wyjątkowe. Gościliśmy w naszym gimnazjum ekipy telewizyjne programów "TVN Uwaga!" oraz "Dzień dobry TVN". Wszystko za sprawą Patryka Grudowicza, naszego byłego ucznia, który niespełna dwa tygodnie temu został zwycięzcą szóstej edycji "Top Model", a który dzisiaj znalazł czas, aby odwiedzić swoją szkołę. Były gratulacje, rozmowy, wywiady, wspomnienia. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia najbliższego, weekendowego wydania "Dzień Dobry TVN" oraz świątecznego wydania "TVN Uwaga!" poświęconego właśnie Patrykowi. 

                                                       .....................................................
      ::: Uczniowie klasy III A i III D na wycieczce w Olsztynie :::
                                                       .....................................................
                                                            

  „Pierwsza Pomoc Przedmedyczna”

 Dnia 09 grudnia 2016 r – odbyły się miejskie zawody z „Pierwszej Pomocy Przedmedycznej”.
Nasza reprezentacja w składzie: Roguska Zuzanna /III e/, Rochowicz Marcin /III b/,  Kacper Lech /IIIe/,  Kiński Michał/III e/, Stando Miłosz /III e/ drużynowo zajęła III miejsce – różnica punktowa była minimalna. Uczniowie po napisaniu testów przechodzili na stacje, gdzie musieli udzielić pierwszej pomocy w różnych wypadkach a mianowicie tj. utrata przytomności, złamanie otwarte, obce ciało w dłoni, reanimacja, porażenie prądem
Drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, dyplom oraz każdy uczestnik  kamizelkę i opaskę odblaskową.                                                                                opiekun: Beata Roguska
                                                     .....................................................

Muzyka Mozarta w naszej szkole


           8 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie Agencji Artystycznej MAT z Olsztyna poświęconym muzyce Mozarta. Oprócz wielu utworów znanego kompozytora, w niezwykle ciekawy sposób przedstawiona została biografia kompozytora.

Wolfgang Amadeusz Mozart to najwybitniejszy muzyk i kompozytor austriackiego klasycyzmu, geniusz wszech czasów. Jego utwory są grane na całym świecie. zobacz zdjęcia

                                                       .....................................................


Mikołajki w klasach

       
        6  grudnia to dzień, kiedy uczniowie każdej  z klas obdarowują się symbolicznymi prezentami oraz miłym słowem. Jest to doskonała okazja do wspólnej rozmowy i wspaniałej zabawy w gronie najbliższych kolegów i koleżanek. Oto kilka zdjęć z Mikołajek w klasie 3a.


                                                     .....................................................


Przygotowania do świąt             Grudniowe zajęcia dla klasy 1a, 1c, 2a oraz 3a poświęcone są tematyce świątecznej.
        Dzisiejsze zajęcia poświęciliśmy na przygotowania do konkursu piosenki świątecznej oraz na wykonanie ozdób bożonarodzeniowych, które  niebawem każdy będzie mógł zobaczyć w naszej szkole :)
                                                      .....................................................
            Szósty grudnia to wyjątkowy dzień dla małych, średnich i tych całkiem dużych! ;) Długo wyczekiwany Mikołaj zjawia się, aby obdarować nas wymarzonymi prezentami. Dzisiaj zawitał wraz ze swoim orszakiem w mury naszej szkoły, aby obdarować nas słodyczami. Był to dobry znak, świadczący o tym, że przez cały rok zachowywaliśmy się wzorowo . Zabawa mikołajkowa przeniosła się następnie na łącznik, gdzie dziewczęta i chłopcy pod okiem swoich trenerów prezentowali świetne umiejętności taneczne. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu oraz Radzie Rodziców za organizację dzisiejszego mikołajkowego dnia.
Ps. I zostańmy wszyscy jak najdłużej dziećmi … fotogaleria

                                                      .....................................................


Warmia i Mazury Pływają

       
Dnia 3 grudnia 2016 r. nasza drużyna pływaków wzięła udział w VII edycji i drugiej eliminacji w/w projektu zawodów amatorskich z pływania. Zawody odbyły się w Olsztynie na pływalni UWM. Nasi reprezentanci tym razem wywalczyli kilka czołowych miejsc:

1. Tymoteusz Wójcik I m-ce
2. Miłosz Stando, Aleksandra Abczyńska, Jakub Gogolin II miejsca
3. Marta Abczyńska, Marcel Rybicki i Patryk Otremba III miejsca
Gratulujemy wszystkim startującym

Jeżeli umiesz pływać przyjdź do nas (katedra w-f) – wypełnisz zgodę a my zabierzemy Cię na następne zawody -  pływanie może będzie dla Ciebie nową pasją – ZAPRASZAMY
                                                                     opiekunowie: Beata Roguska, Piotr Żukowski.

                                                      ...................................................


    Gimnazjum nr 2 w Ostródzie w dniu 1 grudnia 2016 r. gościło na hali OCSiR w Ostródzie zespoły z gminy Ostróda na halowym turnieju piłki nożnej chłopców klas I o Puchar Dyrektora Gimnazjum. Pomysłodawcami i organizatorami turnieju byli : nauczyciele w-f Marcin Babalski i Piotr Oliwa. Skład zespołu: Stefan Chmielewski, Dawid Sikorski, Kacper Sezonienko, Marcel Rybicki, Mateusz Różyński, Kacper Piłat, Kacper Piekut, Łukasz Jarzynka, Szymon Groszkowski, opiekun Marcin Babalski. Oto wyniki:
1. Gimnazjum nr 2 Ostróda                 7 pkt. 15-2
2. Publiczne Gimnazjum w Dąbrównie  7 pkt. 9-1
3. Gimnazjum nr 1 Ostróda                 1 pkt. 3-12
4. Publiczne Gimnazjum w Stębarku   1 pkt. 2-14
                                                        .....................................................

               30 listopada uczniowie klasy I A, I C, II A oraz III A świętowały  Andrzejki. Wróżby to jeden z najstarszych  sposobów na spojrzenie w przyszłość. Andrzejki od wieków odprawiały dziewczęta nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, niemieckojęzycznych kantonach Szwajcarii, na Słowacji, w Czechach, Rosji, Rumunii, na Ukrainie i Białorusi oraz w krajach śródziemnomorskich, zwłaszcza w Grecji. W zbliżonej do dzisiejszej postaci, andrzejkowe wróżby pojawiły się mniej więcej na przełomie XVI i XVII w. Najbardziej popularne było lanie wosku, cyny lub ołowiu.
    Tegoroczne Andrzejki w szkole to lanie wosku przez dziurkę od klucza, wróżenie przy pomocy butów, karteczek z imionami czy ciasteczek. Czas wspólnie spędzony okazał się doskonałą zabawą i przypomnieniem dawnych tradycji.
                                                       .....................................................


 Wygrana naszych siatkarek !!!!

 

Gimnazjum nr 1 w Ostródzie było organizatorem Międzygimnazjalnego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt. W zawodach wystartowało 5 zespołów. Oto wyniki:


1. Gimnazjum nr 2 w Ostródzie

2. Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego w Ostródzie
3. Gimnazjum nr 1 w Ostródzie zespół I
4. Gimnazjum nr 1 w Ostródzie zespół II
5. Gimnazjum w Durągu
 
       Cieszy bardzo wygrana w turnieju, tym bardziej, że w składzie Gimnazjum nr 2 w Ostródzie były dziewczęta wyłącznie z klas I i II. Skład: Bartnowska Wiktoria, Stanowicka Weronika, Kleber Klaudia, Rogala Patrycja, Głuszko Bożena, Napiórkowska Martyna, Fudala Oliwia, Szeliga Dominika.                                                  Opiekun: Piotr Oliwa
                                                       .....................................................Samorząd Uczniowski zaprosił dzisiaj chętnych uczniów na
"andrzejkowy" fitness

oraz zabawę z balonami, którą poprowadziła pani Beata Roguska. Jak zwykle było bardzo tanecznie, radośnie i wesoło :)
                                                       .....................................................

Międzygimnazjalny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt klas I

znakomite, artystyczne zdjęcie :)

       W Gimnazjum nr 1 w Morągu odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt klas I.
    W turnieju wystartowało 6 zespołów podzielonych na dwie grupy. Gimnazjum nr 2 w Ostródzie znalazło się w grupie A z Gimnazjum nr 1 Morąg i Gimnazjum nr 2 Morąg.  Oba spotkania grupowe zakończyły się pewnymi wygranymi naszych młodych siatkarek 2:0. W półfinale gimnazjalistki z Ostródy wygrały z rówieśniczkami z Olsztyna 2:0, a w finale po zaciętym spotkaniu pokonały dziewczęta z Olsztynka 2:1. Najlepsza zawodniczką w turnieju wybrano Wiktorię Bartnowską.
Skład: Wioletta Banacka, Wiktoria Bartkowska, Karolina Brodzińska, Emilia Dudek, Julia Kawiak, Joanna Lenger, Dominika Michlewicz, Martyna Stańczak, Weronika Wierzbicka, Zuzanna Żegunia
opiekunowie: Piotr Oliwa, Beata Roguska
                                                      .....................................................


Piłka Nożna Dziewcząt Gimnazjów
genialne zdjęcie :)
Mistrzostwa Rejonu IV WM SZS- Stare Dłutowo 18 listopada 2016 r.

     I MIEJSCE – Gim 2. Ostróda 6 pkt. 6-2
     II MIEJSCE - Gim. Burkat 6 pkt. 4-3
    III MIEJSCE - Gim. Dłutowo 4 pkt. 3-3
    IV MIEJSCE - Gim. Kurzętnik 1 pkt. 0-5
Skład Gim 2. Ostróda - Brodzińska Karolina, Hudzia Sandra, Lenger Joanna, Henke Wiktoria, Kleber Klaudia, Olszewik Maria, Rogala Patrycja, Stanowicka Weronika, Wójcik Weronika - Gratulujemy! - trener Piotr Oliwa
                                                      .....................................................
Światowy Dzień Życzliwości
i Pozdrowień.


21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Służy on promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć i być uprzejmym dla innych. Właśnie z tej okazji "urosło" na wysokim parterze drzewo dobrych życzeń od uczniów dla uczniów i nie tylko! :)

                                                      .....................................................

Warsztaty taneczne
z Arturem Kuriatą


    W poniedziałek chętni uczniowie z klas artystycznych naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z panem Arturem Kuriatą, o którym powiedzieć tancerz, finalista popularnego programu „You can dance”, to jak nie powiedzieć nic. Dla nas, uczestników oczarowanych osobowością tego 22-letniego człowieka, było to przede wszystkim spotkanie ze znakomitą osobowością. Pan Artur, pochodzący z pobliskiego Samborowa, w bardzo otwarty, często humorystyczny sposób opowiedział nam o swojej drodze życiowej i zawodowej połączonej nierozerwalnie z pasją, jaką jest taniec. Swoją historią uświadomił nam, jak ważna w realizowaniu marzeń jest motywacja, wiara w siebie i determinacja. Zajęcia praktyczne, oprócz kroków w stylu house, nauczyły nas, że w rozwijaniu siebie kluczowa jest konsekwencja oraz praca, praca i jeszcze raz praca! I tak było. Z zajęć wyszliśmy z trudem, zmęczeni ale zadowoleni.
     Dla wszystkich powątpiewających warto powtórzyć słowa Pana Artura, w niedużym mieście może być mniej możliwości rozwoju, lecz jeśli człowiek ma predyspozycje i prawdziwą pasję, tak naprawdę nie ma dla niego ograniczeń. Trzymamy kciuki za Pana Artura i życzymy dalszych sukcesów nie tylko zawodowych.
                                                                                       Uczestnicy
                                                       .....................................................


W dniu 11 listopada 2016r. obchodziliśmy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości.
      W tym dniu także odbył się w Ostródzie uroczysty korowód Świętego Marcina, w którym nie mogło zabraknąć uczniów Gimnazjum nr 2 w Ostródzie. Wspólnie z Władzami Miasta przeszliśmy ulicami  z parafii św. Franciszka z Asyżu do parafii św. Marcina. Wytrwałych pielgrzymów powitano ciepłą grochówką oraz słodkimi rogalami.  
                                                     .....................................................

Nasze imnazjum ubiega się o Certyfikat Warmińsko - Mazurskiego

 Kuratora Oświaty
"Szkoła wierna dziedzictwu".


       W gimnazjum została powołana Szkolna Organizacja Promująca Wartości Młodego Polaka, Patrioty, Europejczyka. W ramach tej Organizacji funkcjonują: Klub Dziewczyny z Klasą, Klub Dżentelmenów, Szkolny Wolontariat Młodzieżowy, Drużyna Orląt Jednostki Strzeleckiej 1013, jak również Klub Miłośników Dziedzictwa Ostródy. Uczniowie - w ramach pracy w w/w Organizacji będą realizowali szereg nowych zadań, które wpisały się już w kalendarz pracy gimnazjum. Nasza społeczność szkolna posiada już kilka certyfikatów, w tym:

    * Certyfikat Bezpiecznej Szkoły,
    * Certyfikat Szkoły Bez Przemocy,
    * Certyfikat Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń,
    * Certyfikat Szkoły Odkrywców Talentów,
    * Certyfikat Sportowych Talentów,
    * Geocertyfikat 2014-2016,
    * Certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo Nadany Przez Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty W Olsztynie

      W ramach działań „Szkoły wiernej dziedzictwu” nasi uczniowie wzięli udział w montażu słowno-muzycznym z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Były chwile wzruszenia i refleksji, chwile zadumy... Uczniowie z  zespołu Alternatywni z widownią  wspólnie odśpiewali pieśni patriotyczne.
                                                     .....................................................

 Święto Niepodległości

Trwają obchody Święta Niepodległości. W całym kraju odbywają się z tej okazji różne uroczystości, marsze, biegi. W przeddzień Święta Niepodległości, w dniu 10 listopada 2016r., na łączniku naszego gimnazjum można było podziwiać okolicznościową wystawę, przedstawiającą fakty i postacie związane z tymi wydarzeniami. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski "Niepytani Biało-Czerwoni".

                                                       .....................................................
Wycieczka do Krakowa na XX Międzynarodowe Targi Książki.
                                                        .....................................................
                                                    
Finał Województwa Turnieju Piłki Nożnej

     Dnia 02.11.2016r. w Grodzicznie odbył się Finał Województwa Turnieju Piłki Nożnej "Moje Boisko Orlik 2012" Chłopców Gimnazjum, w którym nasz zespół po zaciętej walce w finale i rzutach karnych z zespołem z Biskupca zajął wysokie II miejsce.
Skład drużyny:
Bartosz Czajkowski, Kacper Rogala, Łukasz Gwara, Miłosz Stando, Michał Kiński, Konrad Śliwiński, Bartłomiej Tucki, Kacper Nowicki, Dominik Mazur, Paweł Sobotka
Zawody organizowane były przez Szkolny Związek Sportowy.
Gimnazjum nr 2 - II miejsce na 7 drużyn. Panowie gratulujemy!!! :)
Opiekunowie: Artur Dziergiewicz i Piotr Żukowski   
                                                      .....................................................


Mistrzostwa Województwa SZS o Puchar Orlika w Piłce Nożnej Dziewcząt GimnazjumW dniu 03.11.2016r. w Ostródzie na kompleksie Moje Boisko ORLIK 2012 odbyły się Mistrzostwa Województwa SZS o Puchar Orlika w Piłce Nożnej Dziewcząt Gimnazjum.


Końcowa kolejność:
1. GM 2 Ostróda 10 pkt 8:1
2. GM Olsztynek 7 pkt 9:8
3. GM Miłki 5 pkt 8:7
4. GM 1 Biskupiec 3 pkt 1:2
5. GM Burkat 1 pkt 2:10
Drużyna GM 2 Ostróda wystąpiła w następującym składzie: Karolina Brodzińska, Sandra Hudzia, Joanna Lenger, Wiktoria Henke, Klaudia Kleber, Maria Olszewik, Patrycja Rogala, Weronika Stanowicka, Dominika Śledź, Dominika Wójcik. Opiekun: Piotr Oliwa.
Serdecznie gratulujemy!!! :)

stronagłówna 1 2 3
456
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

                    


Polityka cookies

Kalendarz roku

Pomoc i opiekaLibrus

Gimnazjum nr 2 im. Zdzislawa Krzyszkowiaka

Publikacje uczniów

Relacje z podróży


głodne dzieci nie myślą o nauce


Przyjaciele
szkoły
......................::: Pan Dariusz Wojciechowski :::Znalezione obrazy dla zapytania OSI Food Solutions Poland logo

                                      © 2010 Gimnazjum Nr 2 im. Z. Krzyszkowiaka w Ostródzie                                           
::: strona główna ::: kontakt :::