O szkole

Historia

Patron

Sztandar

 
      Oferta szkoły
           

Baza dydaktyczna

Konkursy

Zajęcia pozalekcyjne

Rozwijamy pasje

Projekty, programy

Biblioteka

 
         Pracownicy

Dyrektorzy

Nauczyciele

 
         Uczniowie

Samorząd szkoły/świetlica

 
        Osiągnięcia          

2015/2016

2014/2015

2013/2014

2012/2013

2011/2012

2010/2011

2009/2010stronagłówna 1 2 3
4 56
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

programy/projekty/przedsięwzięcia


Gimnazjum nr 2 w Ostródzie na warsztatach z designu
                                                                   

    Czy design zaczął się bardzo dawno temu w czasach rzemieślników, czy dopiero wtedy, gdy na świecie pojawiły się fabryki, które pracowały szybciej i dłużej niż oni? Jakie są dziedziny designu i  czy obejmują każdy aspekt naszego życia?

    Odpowiedź na te pytania poznali uczniowie Gimnazjum nr 2 w Ostródzie podczas półgodzinnego wykładu połączonego z prezentacją, prowadzonego przez panią Olgę Grabiwodę - na co dzień instruktora w Institute of Design Kielce. Podczas zajęć warsztatowych gimnazjaliści tworzyli prototypy przedmiotów użytkowych. Nie zabrakło przedmiotów służących do siedzenia, leżenia, zabawy, przemieszczania się czy jedzenia. Wszystkie powstałe dzieła były zgodne z pierwotnymi projektami ich twórców.
   Zajęcia z projektowania były integralną częścią Warmia Mazury Design Festival organizowanego przez Fundację Formwell wraz z Olsztyńskim Parkiem Naukowo- Technologicznym. Ponadto, uczniowie poznali zasady działania drukarek 3D oraz uczestniczyli w wernisażu prototypów przedmiotów użytkowych stworzonych przez młodych, najzdolniejszych absolwentów Akademii Sztuk Pięknych z całej Polski.
      Warsztaty „Ikony Designu czyli czasy, ludzie i przedmioty” były kolejnym przedsięwzięciem rozbudzającym i rozwijającym kreatywność wśród społeczności Gimnazjum nr 2 w Ostródzie.

                                                                 zobacz zdjęcia

                                                                                   Źródło: Gimnazjum nr 2 w Ostródzie

                                                                                                 dodano 10 czerwca 2015 r.
                                                             .............................................................................
Podsumowanie projektu „Mój Robot”.

W ramach zajęć Akademii Młodych Inżynierów od lutego do maja przystąpiliśmy do projektu edukacyjnego pt. „Mój Robot”. Na zajęciach z robotyki  zdobyliśmy nowe umiejętności, uczyliśmy się wykorzystywać zdobytą wiedzę teoretyczną z przedmiotów ścisłych w praktyce, w konstruowaniu i budowaniu tworzonych przez nas urządzeń. Każdy z uczniów uczestniczących w zajęciach uczył się posługiwania językiem C++, którego używa się do programowania  mechanizmów wprawiających w ruch roboty. Chcieliśmy  zademonstrować swoje prace i umiejętności więc na prezentację utworzonych przez nas robotów zaprosiliśmy swoich najbliższych, rodziców i rodzeństwo oraz innych członków rodzin. Nie zawiedli nas i przybyli licznie na nasze zajęcia w dniach 12 i 19 .05.2015 r. Okazało się, że był to świetny pomysł. Efekty naszej pracy spodobały się najbliższym i zainspirowały do wspólnej zabawy.  fotogaleria

                                                                            Uczestnicy AMI (rok szkolny 2014/2015)

                                                             .............................................................................


zobacz zdjęcia


       dniu 29 maja na ulicach Ostródy został zrealizowany szkolny projekt III A
 "Gra miejska". W zabawie brało udział 60 uczniów, którzy utworzyli 6 drużyn- "Zielone żabki", "Zielone księżniczki", "Czerwone aniołki", "Czerwone diabły", "Żółte galapazy", i "Żółte hasające jednorożce". Zadaniem grupy szukającej, reprezentującej dany kolor było odnalezienie wszystkich kopert ze wskazówkami i za ich pomocą wytropienie kryjówki grupy drugiej tego samego koloru, w określonym czasie. Zwycięzcami okazały się zespoły: "Zielone żabki", "Czerwone diabły" i "Żółte galapazy", które w nagrodę otrzymały słodkie niespodzianki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli i opiekunów drużyn.
                                                             .............................................................................
Finał w Olecku

     Nasze Gimnazjum jako jedyne z Ostródy na 5 szkół ostródzkich, które przystąpiło do projektu
„Warmia i Mazury Pływają”, zakwalifikowało się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się
07 czerwca 2014 r. Z naszej szkoły w kategorii indywidualnej do finału zakwalifikowali się:

Remiszewski Maciej, Łata Rafał, Groszkowska Dominika, Fedorowicz Aleksandra, Kleber Daniel,  Chmielińska Paulina, Potaś Julia, Szymański Mariusz, Zakrzewska Maja

Naszą szkołę w kategorii szkolnej reprezentować będą uczniowie, którzy zdobyli największą ilość punktów a są to: Remiszewski Maciej, Łata Rafał, Grudowicz Patryk, Dziergacz Julia, Fedorowicz Aleksandra, Płoski Maciej, Gliszczyński Filip, Szymański Mariusz, Pusch Emily, Zakrzewska Maja, Groszkowska Dominika, Szymański Krzysztof, Chmielińska Paulina, Prokop Krzysztof, Kleber Daniel
Zawodnicy będą płynąć w sztafecie 15 x 25 m
Gratulujemy Beata Roguska
                                                                                                   dodano 30 kwietnia 2014 r.
                                                             .............................................................................
How much do you know about English and American festivals?

Od marca do kwietnia uczniowie klasy III B, III D, III E pogłębiali wiedzę na temat świąt w kulturze anglojęzycznej. Pracując w grupach uczniowie przygotowywali prezentację wybranego przez siebie święta. Tego typu zadanie przyczyniło się do poszerzenia wiedzy na temat uroczystości charakterystycznych dla kultury angielskiego i amerykańskiego obszaru językowego. Uczniowie z ogromnych zacięciem poszukiwali informacji w anglojęzycznych źródłach językowych.  Jednak bardzo ważna okazała się  także umiejętność pracy w zespole. Efektem końcowym projektu zaprezentowanym przez każdą grupę był plakat, ilustrowany słownik świąteczny oraz prezentacja multimedialna.

            Oto uczestnicy projektu edukacyjnego:

KLASA III B:

Krzykowska Marta – HALLOWEEN, Dziedzic Maja, Janicka Oliwia, Kołodzińska Aleksandra – HALLOWEEN, THANKSGIVING DAY, GROUNDHOG DAY, Marchlewski Daniel, Szymborski Szymon – EASTER, Ruczyński Patryk – COLUMBUS DAY, Myślak Aleksandra – CHRISTMAS, Guzal Patrycja - ST. PATRICK’S DAY, INDEPENDENCE DAY, Adamczyk Aleksandra i Pniewska Karolina  - ST. VALENTINE’S DAY, RED NOSE DAY.

KLASA III D:

Gralik Paulina i Zapadka Karoina - HALLOWEEN, Sobolewska Julia i Węgrzynowska Dominika– ST. VALENTINE’S DAY, Zagrajek Paulina i  Szydłowska Hanna– INDEPENDENCE DAY, Amenda Klaudia, Żołendowska Wiktoria – EASTER,  Zemski Patryk  i Rożyński Michał – ST. PATRICK’S DAY.

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA: Rożyński Michał

 KLASA III E:

Bobowska Karolina - ST. VALENTINE’S DAY, Drulińska Katarzyna – THANKSGIVING DAY,  Buńka Aleksandra i Chmielińska Paulina – CHRISTMAS, Szwarc Michał – INDEPENDENCE DAY, Groszkowska Dominika – EASTER, Fedorowicz Aleksandra - ST. PATRICK’S DAY, Nidzgorska Helena – HALLOWEEN.

                                                                            mgr Anna Półtorak – Tadejewska

                             .............................................................................
„WARMIA I MAZURY PŁYWAJĄ

Ostróda i okolice pływają”
          W ramach kolejnej edycji projektu w/w, 04 stycznia 2014 r. , o godz. 9 00, w Aquaparku Ostróda, odbyły się czwarte eliminacje zawodów pływackich dla amatorów.    Nasz zespół pływaków w bardzo okrojonym składzie ale nie zawiódł, zdobyli tym razem 152 pkt, i nadal utrzymują się na I miejscu w ogólnej klasyfikacji.
Rafał Łata pobił swój rekord życiowy – z czego bardzo wszyscy się cieszymy i gratulujemy.

Zawody w ramach projektu „WARMIA I MAZURY PŁYWAJĄ. Ostróda i okolice pływają”
będą się odbywały jeszcze tylko cztery razy w dniach:

01-luty
01 – marca
05 – kwietnia
10-maja

        W Ostródzie w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00, następne spotkanie amatorów pływania już 01 lutego (zapisy trwać będą do 29  stycznia). Wszystkie szczegóły dotyczące zawodów są dostępne na stronie www.warmiaimazuryplywaja.pl.

Klasyfikacja IV eliminacji zawodów:
Kategoria szkolna: 

I m-ce: Gimnazjum nr 2 w Ostródzie - 687 punktów
II m-ce: Zespół Szkół w Olecku - 662 punktów
III m-ce: Gimnazjum Samorządowe nr 1 w Iławie – 587 punktów

            Do rywalizacji przystąpiło już 45 szkół z naszego województwa. Startujący uczniowie
i nauczyciel naszej szkoły:
Morawska Justyna, Szymański Krzysztof, Szymański Mariusz, Wróblewski Miłosz, Chmielińska Paulina, Groszkowska Dominika, Zakrzewska Maja, Płoski Maciej, Prokop Krzysztof, Łata Rafał, Pusch Emily, Pusch Victoria, Kleber Daniel, oraz p.Piotr Żukowski
   

Uczniowie i nauczyciele, którzy by chcieliby spróbować swoich sił na pływalni, zapraszam do zapisania się do udziału w zawodach na w/w stronie internetowej lub u nauczycieli wychowania fizycznego.

Organizator zawodów:  Beata Roguska

                                                            
                                                            .............................................................................


 Dnia 22 listopada 2013 r. klasa III B zakończyła projekt edukacyjny
„Człowiek przedsiębiorczy- czyli zróbmy coś sensownego”
realizowany w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie pod kierunkiem pani Anety Pietrzyk. Zorganizowano podchody dla klas drugich na terenie naszego gimnazjum. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w pracę, jaką było przygotowanie kart z zadaniami oraz wykonanie rogów obfitości dla zwycięzców pojedynku. Ostatnim, zarazem najważniejszym, wysiłkiem grupy było zaplanowanie trasy i schowanie kopert do klas.
 galeria zdjęć

            O godzinie 15:00 na łączniku rozpoczęliśmy finalną część naszego projektu. Każda klasa druga była zaangażowana w udział poprzez wytypowanie drużyny ją reprezentującej, zgłaszali się tylko ochotnicy. Uczniowie naszej placówki bacznie rozwiązywali przygotowane przez klasę III B zadania. Ostatecznie pierwsze miejsce w podchodach zajęła klasa  III B. W nagrodę uczestnicy dostali ogromny róg obfitości wypełniony po brzegi słodyczami. Upominków w postaci pysznych słodkości nie zabrakło również dla pozostałych wyróżnionych. Uczniowie klas drugich byli zachwyceni nagrodą i podekscytowani świetną zabawą.

Uczennice klasy III B:
Magdalena Sągol
Aleksandra Kołodzińska
                                                                                                            12 grudnia 2013 r.
                                                                    .....................................................................„WARMIA I MAZURY PŁYWAJĄ

Ostróda i okolice pływają”

                        W ramach kolejnej edycji projektu w/w, 07 grudnia 2013 r., o godz. 9 00, w Aquaparku Ostróda, odbyły się trzecie eliminacje zawodów pływackich dla amatorów. Nasz zespół pływaków nie zawiódł, tym razem pobili dotychczasowy rekord punktowy zdobywając 184 punkty.
Maciej Remiszewski i Rafał Łata pobili swoje rekordy życiowe – z czego bardzo wszyscy się cieszymy i gratulujemy oczywiście wszystkim uczestnikom zawodów.
           
               Zawody w ramach projektu „WARMIA I MAZURY PŁYWAJĄ. Ostróda i okolice pływają”
będą się odbywały w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9 00, następne spotkanie amatorów pływania już 4 stycznia (zapisy trwać będą do 1 stycznia). Wszystkie szczegóły dotyczące zawodów są dostępne na stronie www.warmiaimazuryplywaja.pl. Cykl spotkań ma na celu zachęcić do wyjścia z domu, zrobienia czegoś dla siebie, swojej rodziny i szkoły.
            Jeszcze nie jest za późno możesz dołączyć do naszego zespołu – ujawnij się – przyjdź do nas a my Ciebie zapiszemy oraz serdecznie zapraszamy – nie ukrywaj się i swoich umiejętności – pomóż swoim koleżankom i kolegom.
Klasyfikacja III eliminacji zawodów:
Uczniowie i nauczyciele, którzy chcieliby spróbować swoich sił na pływalni, zapraszam do zapisania się do udziału w zawodach na w/w stronie internetowej lub u nauczycieli wychowania fizycznego.
                                                                               Organizator zawodów:  Beata Roguska
                                                                                                              28 listopada 2013 r.
                                                                    .....................................................................

Dziewczęta z „dwójki” wybrały!

            Uczennice Gimnazjum nr 2 w Ostródzie spośród swych kolegów z II i III klas wytypowały 11 członków szkolnego „Klubu Dżentelmena”.

            Zadaniem dziewcząt było wskazanie jednego kolegi z klasy, który ich zdaniem zasługuje na miano dżentelmena. Okazało się, że dobrze wychowanych, kulturalnych i taktownych chłopców w naszej szkole nie brakuje, a umiejętność odpowiedniego zachowania się w każdej sytuacji nie umknęła uwadze koleżanek. Wśród wytypowanych, często jednogłośnie, przedstawicieli poszczególnych klas znaleźli się: Kacper Łopatowski kl. II a, Krzysztof Mieczławski kl. II b, Bartosz Sztybór kl. II c, Kacper Kapuściński kl. II d, Konrad Manista kl. II e, Wiktor Rosiak kl. III a, Damian Bogusz kl. III b, Bartosz Grabowski kl. III c, Kacper Klamant kl. III d, Piotr Wiadro kl. III e oraz Mateusz Chachuła kl. III f.

            Po pierwszym spotkaniu klubowiczów i opracowaniu planu pracy na bieżący rok szkolny, w porozumieniu z radą pedagogiczną szkoły, wyłoniono Dżentelmena Lidera. Tę zaszczytną funkcję objął Kacper Kapuściński, uczeń klasy II d. Wszystkim członkom klubu serdecznie gratulujemy, przypominając jednocześnie, iż spoczywa na nich obowiązek godnego reprezentowania organizacji a także realizacja przyjętych zadań, do których należy:

  • godne reprezentowanie społeczności uczniowskiej w środowisku szkolnym oraz lokalnym,
  • rozwijanie w sobie i innych oraz propagowanie postaw „prawdziwego mężczyzny” tj. być silnym i swoją siłą wspierać to co słabe,
  • organizacja i przeprowadzanie na terenie gimnazjum akcji skierowanych przeciw przemocy pod każdą jej postacią, np. akcja BIAŁA WSTĄŻKA,
  • współpraca z instytucjami wspierającymi pracę klubu: PCPR, MOPS, Miejski Zespół Interdyscyplinarny, Policja, Sąd Rodzinny i Nieletnich, placówki opiekuńcze np. Domy Dziecka, DPS - y itp. (cyklicznie w ciągu całego roku),
  • spotkania z przedstawicielami zawodów wspierających ofiary przemocy (cyklicznie w ciągu całego roku).

            Efekty działań klubu zostaną zaprezentowane w czasie wielkiego finału akcji BIAŁA WSTĄŻKA, który będzie przebiegał pod hasłem „Pokój w domu gwarancją pokoju na świecie”. Koordynatorkami klubu są pani Iwona Manicka i pani Anna Burkiewicz.

Źródło: Gimnazjum nr 2 w Ostródzie

                                                                                                        31 października 2013 r.
                                                                       ..................................................................


Podsumowanie międzyprzedmiotowego projektu edukacyjnego pt. „Happy Halloween, Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie? – tradycje amerykańskie i polskie, co wiemy a czego jeszcze nie.

     31 października w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu międzyprzedmiotowego z języka polskiego, historii, języka angielskiego oraz zajęć artystycznych, mającego na celu zachęcenie uczniów do poszerzenia wiedzy historycznej dotyczącej obrzędów i tradycji związanych z obchodami Halloween i polskich Dziadów. Tego dnia zostały rozstrzygnięte konkursy na najpiękniejszą dynię, najpiękniejszy lampion oraz najciekawszy plakat przedstawiający historię Halloween i Dziadów. Były to zmagania w których brali udział uczniowie wszystkich klas naszej szkoły. Zwieńczeniem wysiłku uczestników była wystawa, na której pojawiły się przepiękne, często bardzo pomysłowe dynie, plakaty i lampiony.

                                                                                                                       galeria prac

    Tego dnia była również zorganizowana zabawa „Za upiora przebrany będzie nie pytany”, dzięki której mogliśmy uniknąć odpowiedzi ustnych. Po szkole chodziły osoby w przeróżnych strojach i makijażach, klimatem i kolorystyką nawiązujących do Halloween. Dla tych, którzy nie byli w żaden sposób przebrani był dostępny „upiorny salon piękności”, w którym można było się uczesać lub pomalować. Upiorne stylizacje przyciągały do niego w niektórych momentach nawet po kilkadziesiąt osób. W czasie przerw hostessy roznosiły po szkole ciastka z wróżbami, przygotowane wcześniej przez uczestników projektu. Obdarowywały nimi nauczycieli i najbardziej pomysłowo przebranych uczniów. Podczas objadania się smacznymi wypiekami i poznawania przy okazji humorystycznych ”wyroków” losu, przez radiowęzeł emitowana była muzyka mrożąca krew w żyłach.
                                                                                                                  galeria upiorów

                                                       Osoby wyróżnione w konkursach

                                                                                             Uczestniczki projektu z klasy II c

                                                                                                      25 października 2013 r.
                                                                       ..................................................................


Uczniowie uczestniczący
w projekcie odwiedzili stadninę
w Żurejnach

 Dnia 25 października 2013 r. 13 uczniów z klas II C i IIA wzięło udział w wyjeździe edukacyjnym zorganizowanym w ramach projektu "Konie wokół nas". Uczestnicy pod opieką pani Justyny Mireckiej - opiekuna projektu i pani Wioletty Krezymon udali się do stajni w Żurejnach. Uczniowie w ramach wyjazdu poznali zasady funkcjonowania stajni a także podstawy jeździectwa. Każdy miał okazję poobcować z końmi różnych ras i o różnych charakterach. Uczestnicy zagłębili się także w różnice pomiędzy poszczególnymi typami koni. Dla najodważniejszych była przygotowana wspaniała niespodzianka, bowiem można było spróbować swoich sił w siodle! Następna wycieczka związana z projektem, do kolejnej stajni, odbędzie się na początku listopada.

Nikola II C


„WARMIA I MAZURY PŁYWAJĄ
Ostróda i okolice pływają”

         W ramach kolejnej edycji projektu 5 października 2013 r. , o godz. 9 00, w Aquaparku Ostróda, odbyły się pierwsze zawody pływackie dla amatorów w kategoriach wiekowych od 2 do 70 i więcej lat. Zawody jak zwykle przebiegły bardzo sprawnie i w miłej atmosferze.
        Każdy uczestnik w kategorii od 2 do 12 lat płynął 25 m stylem dowolnym, natomiast starsi uczestnicy płynęli 50 m stylem dowolnym. Na starcie stawiło się 54 uczestników w różnych kategoriach wiekowych, w większości byli to uczniowie ostródzkich szkół podstawowych i gimnazjalnych, warto wspomnieć, iż ta ostatnia grupa była najsilniej obsadzona. Na laureatów pierwszych zmagań pływackich czekały dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.

       Zawody w ramach projektu „WARMIA I MAZURY PŁYWAJĄ. Ostróda i okolice pływają”będą się odbywały w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9 00, następne spotkanie amatorów pływania już 9 listopada (zapisy trwać będą do 6 listopada).
        Wszystkie szczegóły dotyczące zawodów są dostępne na stronie;
                                             
www.warmiaimazury.plywaja.pl.

      Cykl spotkań ma na celu zachęcić do wyjścia z domu, zrobienia czegoś dla siebie, swojej rodziny i szkoły. Klasyfikacja zawodów odbywa się w trzech kategoriach: indywidualnej, rodzinnej i szkolnej. Każdy startujący zdobywa punkty dla siebie, swojej rodziny lub szkoły. Nagrody dla laureatów finału, który odbędzie się 7 czerwca 2014 r. są wyszczególnione na w/w stronie.

      Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom zawodów. Uczniów, którzy chcieliby spróbować swoich sił na pływalni, zapraszam do zapisania się do udziału w zawodach na w/w stronie internetowej lub u nauczycieli wychowania fizycznego.


  
                                                                                Organizator zawodów:  Beata Roguska


owitanie iosny w oryginalnym stylu

Zwycięstwem drużyny z naszego gimnazjum zakończył się  rozegrany w minioną środę (20.03.2013 r.)  II Międzymiastowy Turniej Wiedzy o Regionie.  Z sukcesem reprezentowali nas uczniowie z klasy I A. O miano najlepszego znawcy Warmii i Mazur  rywalizowały w tym roku  zespoły z: Gimnazjum w Stębarku, Gimnazjum nr 1 w Ostródzie oraz  Gimnazjum nr 2
w Ostródzie.
        Uczniowie klas pierwszych mieli m.in. za zadanie wykonać plakat promujący miejscowość, z której pochodzą, rozpoznać najważniejsze zabytki wybranych miast Warmii i Mazur oraz wybitne postacie związane z regionem, a także ułożyć z puzzli herb powiatu ostródzkiego. Nie zabrakło również konkurencji sprawdzających umiejętności sportowe. Zawodnicy musieli pokonać tor przeszkód i umieścić w kręgu niesforne pisanki.
     Wiele emocji wywołała konkurencja polegająca na prezentacji współczesnej wersji ludowego stroju. Wszystkie zespoły wykazały się dużą pomysłowością i zaangażowaniem, prezentując swoje „kolekcje”. Niemałe zainteresowanie wzbudziła również scenka rodzajowa, która jest nieodzownym elementem turnieju. Tym razem przybrała formę pantomimy. Prezentację wzbogacała  opowieść narratora, który w swojej wypowiedzi musiał użyć co najmniej 10 słów pochodzących z gwary mazurskiej. Poszczególne konkurencje przeplatane były tańcem i muzyką.
    W trakcie zabawy swoje umiejętności taneczno – wokalne prezentował zespół „Alternatywni” pod kierunkiem Pań: Anny Burkiewicz, Aleksandry  Wolińskiej i Karoliny Klabuhn - Giedrys. O sprawny przebieg imprezy zadbali prowadzący Pani Anna Czacharowska i Pan Dariusz Popławski. Wszystkie zespoły  uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki, a zwycięska drużyna nagrodę w postaci  rejsu po Jeziorze Drwęckim, który  ufundowała Żegluga Ostródzko-Elbląska.

 Organizatorkami  turnieju były: Aneta Pietrzyk, Aleksandra Wolińska i Wioletta Żebrowska. galeria zdjęć                                                                                                                      


Pracowity semestr miłośników materii
Zasady zajęć prowadzonych w ramach Akademii uczniowskiej z matematyki i chemii prezentowaliśmy w poprzednich tygodniach. Poniżej chcielibyśmy przybliżyć pracę Szkolnego Koła Naukowego z fizyki.  W SKN z fizyki, prowadzonym przez panią Agnieszkę Matusiewicz,  wzięło udział  18 uczniów z klasy 1A. Zagadnienia realizowane na zajęciach dotyczyły właściwości i budowy materii. Zespół „A” realizował zagadnienia dotyczące wyznaczania gęstości ciał  stałych i cieczy. Zespół „B” robił doświadczenia i zgłębiał wiadomości dotyczące rozszerzalności temperaturowej ciał stałych. Uczniowie wykonywali doświadczenia z użyciem pomocy dydaktycznych takich jak waga szalkowa, dylatoskop czy pierścień Gravesanda.
    Realizacja tego typu zajęć z fizyki, która jest przedmiotem trudnym, pozwoli uczniom łatwiej formułować pytania i hipotezy badawcze. Planować i przeprowadzać nierzadko skomplikowane eksperymenty, weryfikujące wstępne założenia. Wchodzenie w rolę nauczyciela, oprócz tego że jest ciekawym doświadczeniem dla ucznia, pozwala na jego aktywizację i łatwiejsze przyswajanie omawianych treści.

                                                                               Źródło: Gimnazjum nr 2 w Ostródzie

Pracowity semestr miłośników brył
  Program Akademia uczniowska, organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, rozpoczął się w 2009 roku i będzie trwał do 2015 roku. W sumie obejmie ponad 37 000 uczniów z 300 gimnazjów pięciu województw naszego kraju. Uczniowie Gimnazjum nr 2
im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Ostródzie biorą w nim udział od samego początku.
     W poprzednim półroczu szkolnym 12 uczniów klasy 3 F zaangażowało się w pracę Akademii Uczniowskiej z matematyki. Ich celem, w ramach projektu „Bryły wokół nas”, było wykonanie prezentacji multimedialnych oraz makiet wybranych ostródzkich budowli. Pod czujnym okiem opiekuna, pani Beaty Bielawskiej, uczniowie podzielili się na trzy grupy.
Grupa pierwsza za swój cel obrała ostródzkie molo. Przy wykonywaniu makiety kłopotliwe okazało się dobieranie odpowiedniej skali oraz montaż z pozoru nieskomplikowanego dachu. Grupa druga postanowiła zbudować model amfiteatru. Tutaj również problemem okazała się skala oraz topiący się w czasie malowania sprayem styropian. Grupa trzecia zajęła się naszym zabytkowym zamkiem. Uczniowie szybko przekonali się jak wielkiej precyzji wymaga dokładne odwzorowanie dachu. Wszystkie grupy pomyślnie pokonały piętrzące się momentami trudności, a efekty ich pracy mogła podziwiać cała społeczność szkolna.
    Zorganizowana została uroczysta prezentacja wszystkich modeli oraz wykonanych
w ramach Akademii Uczniowskiej prezentacji multimedialnych dotyczących tematu ”Bryły wokół nas”. Gościem honorowym była Anna Czarnowska, dyrektor naszego gimnazjum. Wyniki pracy były także prezentowane rodzicom uczniów naszej szkoły, w trakcie marcowego zebrania rodzicielskiego. Uczestnicy projektu twierdzą, że każdy model budowli po ukończeniu wygląda nawet lepiej od swojego pierwowzoru oraz że mimo pośpiechu, problemów i początkowych opóźnień projekt poprowadzony przez panią Bielawską wiele ich nauczył.

                                                                              
Źródło: Gimnazjum nr 2 w Ostródzie

::: Projekt "Człowiek przedsiębiorczy” ::: 29.10.2012 r.


więcej zdjęć
  Klasa III c zakończyła realizację projektu „Człowiek przedsiębiorczy” pod kierunkiem Pani Anety Pietrzyk – nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie postanowili, że posadzą drzewo, które będzie jednocześnie upamiętniało ich pobyt w gimnazjum. Podzielili się zadaniami i przystąpili do realizacji.
    Pani Dyrektor wyraziła zgodę, zaprzyjaźnione nadleśnictwo przekazało drzewo – wyjątkowej urody dąb czerwony, a jeden
z rodziców wykonał pamiątkową tabliczkę,  więc nic nie stało na przeszkodzie, by w piękne, poniedziałkowe popołudnie dokonać uroczystego posadzenia drzewka.

      W podsumowaniu projektu wzięły udział obie Panie Dyrektor – Anna Czarnowska i Danuta Horbacz, wychowawczyni klasy oraz klasa III c. Zaproszeni goście uroczyście przecięli wstęgę,
a następnie odbyła się pamiątkowa sesja zdjęciowa.::: Projekt "Adopcja na odległośc" :::
Mary Waithera 8 lat
            Wychowankowie /klasa III D/ p. Anety Pietrzyk  realizowali projekt "Adopcja na odległość". Celem projektu jest "adoptowanie" jednego dziecka z ubogiego kraju środkowoafrykańskiego i zbieranie środków finansowych na jego potrzeby życiowe, naukę.  Uczniowie opiekowali się 8 - letnią dziewczynką z Kenii MARY WAITHERA (na zdjęciu obok).
Zdjęcia i inne informacje:

::: adoptujący/tu na liście jest klasaIId/
http://www.misje.gdansk.franciszkanie.pl/adopcja2.html
::: adoptowani/źródło zdjęcia i inne dzieci/
 http://www.misje.gdansk.franciszkanie.pl/adopcja7.html


   :::  Program "Trzymaj formę"  :::

            W bieżącym 2013/2014 roku  kontynuujemy program profilaktyczny "Trzymaj formę" . Jest to juz VI edycja programu w szkole /VIII w Polsce/, którego koordynatorem jest  p. Anna Klonowska. Co roku w ramach hasła programowego "Żywienie młodzieży – zbilansowana dieta" odbywają się zajęcia lekcyjne,  pogadanki, konkursy, prezentacje.
    Materiały do realizacji dostarcza Powiatowa Stacja Sanitarno-  
 Epidemiologiczna
w Ostródzie. Ulotki, broszury w wersji
 elektronicznej służące realizacji programu
znajdują się niżej:

dla rodziców    poradnik dla rodzica.pdf

                                                                                                    starsze
Librus

Kalendarz roku

Podręczniki

Pomoc i opieka

Publikacje naszych uczniów

Relacje z podróży


głodne dzieci nie myślą o nauce
© 2010 Gimnazjum Nr 2 im. Z. Krzyszkowiaka w Ostródzie

::: strona główna ::: kontakt :::